Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Energjitika

Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Organizata AIS, promotore e Open Data pėr Shqipėrinė  ka hulumtuar mbi renditjen e operatorėve ekonomik qė kanė fituar kontrata pėrmes prokurimeve publike me Njėsi tė Qeverisjes Vendore. Hulumtimi ėshtė bėrė sipas vlerave dhe pėrkon me periud

Prodhimi i energjisė elektrike sipas kompanive dhe sipas hidrocentraleve 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me sasinė e prodhuar tė energjisė elektrike raportuar nga Enti Rregullator i Energjisė ERE pėr vitin 2014. Gjatė kėtij viti ėshtė prodhuar njė sasi prej 3 406 226 MWh nga sektori publik dhe 1 318 204 MWh nga se

Ēmimi i energjisė elektrike pėr bizneset, 1 Janar 2015

Open Data Albania po hulumton mbi ēmimin e energjisė elektrike pėr konsumator biznesin. Ēmimi i energjisė elektrike pėrcaktohet me vendim tė Entit Rregullator tė Energjisė.  Ēmimet e energjisė elektrike pėr biznesin janė tė diferencuara nė ba

Fatura dhe Ēmimi i energjisė elektrike pėr konsumatorin familjar, 1 Janar 2015

Open Data Albania ka hulumtuar dhe ka krahasuar ndryshimet nė faturim sipas ēmimit tė energjisė elektrike pėr konsumatorin familjar pas datės 1 janar 2015. Tė dhėnat janė marrė nga Enti Rregullator i Energjisė nė njoftime publike. Ēmimi i energjis

Tregues mbi eksportin dhe importin e energjisė elektrike sipas Qendrės Ndėrkombėtare tė Tregtisė 2008-2013

Open Data Albania po hulumton mbi ēmimin, sasinė dhe vlerat nė eksport – import tė energjisė elektrike nė vitet 2008-2013. Nė zbatim tė kėrkesave tė Modelit Shqiptar tė Tregut, importet e energjisė elektrike pėr nevoja publike nė vendin tonė, kryh

Energjetika - Lejet mjedisore nė vitet 2012-2014

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim lejet mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit pėr ushtrimin e aktiviteteve qė lidhen me sektorin e energjetikės nė periudhėn janar 2012 – prill 2014.  62 leje janė miratuar nė vitin 2013 pėr hidr

Lejet mjedisore pėr shfrytėzimin  e kromit dhe metaleve nė vitet 2012-2014

Lejet mjedisore pėr aktivitetet qė lidhen me shfrytėzimin e kromit, hekur-nikelit, bakrit, etj, pėrbėjnė njė nga kategoritė kryesore nė totalin e lejeve mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit nė periudhėn 2012 – prill 2014.  54 leje

Lejet pėr shfrytėzim dhe punime me pasoja mjedisore, 1 janar 2012 – 30 prill 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi lejet mjedisore tė shqyrtuara nga Ministria e Mjedisit nė periudhėn 1 janar 2012 – 30 prill 2014 pėr kryerjen e aktiviteteve tė ndryshme. Nė total pėr periudhėn  janė trajtuar 1369 procedura pėr leje mjediso

Konsumi dhe humbjet e energjisė elektrike 2000-2013

Open Data ka hulumtuar mbi ecurinė e konsumit dhe humbjet e energjisė elektrike gjatė periudhės 2000-2013. Energjia e konsumuar ėshtė sasia qė kanė konsumuar konsumatorėt familjarė dhe tė biznesit. Nė fund tė vitit 2013 konsumi i energjisė arriti

Prodhimi dhe bilanci tregtar i energjisė elektrike 2000-2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi ecurinė e prodhimit tė energjisė elektrike, importin dhe eksportin e saj gjatė trembėdhjetė viteve tė fundit, 2000-2013. Nė vitin 2013 prodhimi i energjisė elektrike arriti nė rreth 7 milionė MWH duke shėnuar edh

Ēmimi i energjisė elektrike pėr konsumator familjar. Shqipėria, Rajoni dhe BE 2011 - 2013 Open

Data Albania ka kryer njė kėrkim mbi ēmimin e energjisė elektrike pėr konsumatorėt familjarė nė Shqipėri, rajon dhe Bashkim Europian. Tė dhėnat janė grumbulluar nga zyra statistikore e BE Eurostat. Ēmimi i energjisė llogaritet si euro pėr kilowatt

Eksporti dhe importi i naftės nė vend 2005 - 2013

Open Data ka kryer njė hulumtim mbi eksport-importet shqiptare tė naftės. Shqipėria vlerėsohet tė ketė rezerva relativisht tė larta qė arrijnė deri nė 400 milionė ton naftė. Sipas burimeve zyrtare tė Autoritetit Kombėtar tė Burimeve Natyrore, rret

Trendi rritės pėr Ēmimin e benzinės kundrejt atij tė naftės nė Shqipėri dhe nė botė 1998-2012

Open Data Albania bazuar nė tė dhėnat e Bankės Botėrore ka kryer njė hulumtim lidhur me trendin rritės qė ka ndjekur ēmimi i benzinės dhe i naftės nė Republikėn e Shqipėrisė dhe nė botė nė vitet 1998-2012. Nė gjithė rruzullin tokėsor ēmimi i naftė