Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020

Shkenca dhe Teknologjia

Renditja e Aksionerėve Ortakėve zotėrues sipas vlerave nė Shoqėri Biznesi Media, Nėntor 2015

Open Data Albania po zbardh tė dhėna mbi vlerė tė kuotave apo aksioneve nė media audiovizive sipas zotėruesve. Tė dhėnat janė sipas informacionit tė publikuar nė Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, ku ēdo biznes ka detyrimin tė publikojė tė dhė

Pėrdorimi i internetit. Pajtimtarė, Akses dhe Volum 2010-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me ecurinė e pėrdorimit tė internetit nė vitet 2010-2014. Sipas Autoritetit tė Komunikimeve Elektronike dhe Postare, gjatė kėtyre viteve ka pasur ndryshime si nė numrin e pajtimtarėve me askes broadband, ashtu

Telefonia fikse dhe celulare, Numri i Pėrdoruesve dhe tė Ardhura Vjetore 2004-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me tė dhėna pėr telefoninė fikse dhe celulare nė periudhėn 2004-2014. Sipas Autoritetit tė Komunikimeve Elektronike dhe Postare AKEP, gjatė kėtyre viteve ka pasur ndryshime si nė numrin e pėrdoruesve aktiv tė k

Kapitali Aksionar nė Subjekte Biznesi qė funksionojnė si Media Audiovizive Shtator 2015

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna mbi funksionimin e Medias Televizive. Ky hulumtim evidenton numrin e licencave sipas kategorisė sė medias televizive dhe subjektin tregtar qė i zotėron kėto ekrane. Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nga Auto

Aksionerė nė Media Televizive nė Republikėn e Shqipėrisė. Ekstrakt QKR Korrik 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me Aksioner tė Medias Televizive nė Republikėn e Shqipėrisė. Aksionerėt mund tė jenė persona fizik ose juridik qė zotėrojnė aksione tė nėnshkruara nga themeluesit si pjesė e kapitalit tė institucionit. Tė dhėna

Televizione tė licencuara dhe kapitali themeltar i shoqėrive tregtare qė i zotėrojnė - Ekstrakt QKR korrik 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me funksionimin e Medias Televizive duke evidentuar numrin e licencave sipas kategorisė sė medias televizive dhe subjektin tregtar qė i zotėron kėto ekrane. Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nga Autoriteti i Med

Paga nė sektorin e TIK pėr vende tė BE

Open Data Albania po hulumton mbi nivelin e pagave tė punonjėsve nė sektorin e teknologjisė sė informacionit dhe komunikimit TIK, nė vendet e Bashkimit Europian. Kjo fushė po merr njė rėndėsi gjithnjė e mė tė madhe dhe si e tillė ngjall interes.

Shpenzime buxhetore pėr shėrbime tė telefonisė fikse  dhe internetit 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me shpenzimet buxhetore pėr shėrbime tė telefonisė fikse dhe internetit nė vitet 2012 dhe 2013.  Shpenzimet telefonike buxhetore nuk bėhen me prokurime publike, nėpėrmjet tenderimit elektronik. Shpenzime p

Investimet private nė telekomunikacion nė Shqipėri e Rajon nė vitet 2000-2011

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me investimet nė telekomunikacion. Investimet private nė fushėn e telekomunikacionit mbulojnė gjithė projektet e mbyllura qė i shėrbejnė publikut duke pėrjashtuar pasuritė e luajtshme dhe projektet e

Numri i kontratave tė  internetit nėpėrmjet lidhjeve broadband

Lidhja Broadband ėshtė njė nga mėnyrat nėpėrmjet tė cilave mundėsohet pėrdorimi i internetit. Brenda kėtij indikatori pėrfshihen kontratat e lidhura pėr sigurimin e internetit nga: njė modem, i cili i ėshtė bashkangjitur njė rrjeti kabllor transme

Numri i kontratave te internetit ne Shqiperi ne vitet 2001-2010

Kontratat e Internetit Fiks (Fixed Internet Subscriptions) ėshtė njė indikator qė i referohet numrit total tė kontratave tė nėnshkruara me akses interneti fiks. Kėtu pėrfshihen sistemet dial-up dhe broadband. Nė tė bėjnė pjesė vetėm klientėt qė e

Numri i Pėrdoruesve tė Internetit nė Shqipėri

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi numrin e pėrdoruesve tė internetit nė Shqipėri, bazuar nė tė dhėnat e Unionit Ndėrkombėtar tė Telekomunikacioneve (ITU). Gjatė dhjetėvjeēarit tė fundit, rezulton se numri i pėrdoruesve tė internetit pėr