Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Transaksione Thesari

Renditje tė Transaksione tė Thesarit tė Shtetit sipas vlerave viti 2019

Open Data Albania po zbardh transaksionet me vlerė mė tė lartė tė paguara gjatė vitit 2019 nga Institucione Buxhetore pėr klient apo furnitor shoqėri biznesi. Transaksionet janė sipas renditjes sė vlerės dhe jo domosdoshmėrish pėrfituesit kanė tė

Shpenzimet faktike tė Bashkisė Fier, janar - qershor 2014 vs 2013

Open Data Albania (ODA) ka hulumtuar mbi shpenzimet faktike tė realizuara nga Bashkia Fier nė 6-mujorin e parė tė viteve 2013 dhe 2014, bazuar nė tė dhėnat e raportuara nga Drejtoria e Operacioneve tė Thesarit nė Ministrinė e Financave, tė gjendura

Buxheti Faktik i Presidencės sė Republikės sė Shqipėrisė 2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Buxhetin Faktik tė Presidencės nė Republikėn e Shqipėrisė nė vitet 2012-2013. Presidenti i Republikės ėshtė figura institucionale mė e lartė pėrfaqėsuese e njė shteti me formėn e qeverisjes republi

Buxheti Faktik i Kuvendit nė Republikėn e Shqipėrisė  2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Buxhetin Faktik tė Kuvendit tė Republikės sė Shqipėrisė nė vitet 2012-2013. Ky buxhet pėrbėhet nga shpenzime kapitale e korrent nė funksion tė planifikimit, menaxhimit dhe administrimit si pjesė e

Buxheti Faktik i Radio Televizionit Publik Shqiptar 2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me buxhetin faktik tė Radio Televizionit Publik Shqiptar nė vitet 2012-2013. Tė dhėnat nė hulumtim pėr Radio Televizionin Publik janė marrė nga katalogu Spending Data Albania. Tė gjitha transaksionet

Buxheti Faktik i Sistemit Gjyqėsor nė RSH 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me Buxhetin Faktik tė shpenzuar pėr Institucionet qė rregullojnė apo janė pjesė e Sistemit Gjyqėsor  nė Republikėn e Shqipėrisė. Sistemi gjyqėsor nė ushtrohet nga Gjykatat e Shkallės sė Parė, Gjykatat e Ape

Buxheti Faktik i Policisė sė Shtetit 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me ecurinė e buxhetit qė shteti shqiptar ka realizuar nė vitet 2012-2013 pėr shėrbimet policore. Ky hulumtim ėshtė bazuar nė tė dhėnat e katalogut Spending Data Albania, qė realizon monitorimin e Thesarit tė Sh

Buxheti Faktik i  Institucioneve tė Arsimit tė Lartė Publik 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me buxhetin faktik tė shpenzuar pėr Institucionet e Arsimit tė Lartė Publik nė Republikėn e Shqipėrisė nė harkun kohor 2012-2013. Nė tė pėrfshihen shtatėmbėdhjetė universitete e akademi, buxheti i tė cilave pėr

Shpenzime buxhetore pėr shėrbime tė telefonisė fikse  dhe internetit 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me shpenzimet buxhetore pėr shėrbime tė telefonisė fikse dhe internetit nė vitet 2012 dhe 2013.  Shpenzimet telefonike buxhetore nuk bėhen me prokurime publike, nėpėrmjet tenderimit elektronik. Shpenzime p

Kosto vjetore pėr tė burgosur nė Republikėn e Shqipėrisė 2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me koston vjetore qė shpenzon Buxheti i Shtetit pėr tė mbajtur nė burgje persona tė paraburgosur ose tė burgosur pėr vuajtje dėnimi. Pėr tė bėrė kėtė analizė ėshtė marrė vlera e shpenzimeve buxhetore pėr tė gji

Buxheti Faktik pėr Burgjet 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me buxhetin faktik tė shpenzuar pėr shėrbimin nė burgjet e Republikės sė Shqipėrisė nė harkun kohor 2012-2013. Nė tė pėrfshihen njėzet e dy burgje, ambiente paraburgimi e institute riedukimi, Drejtoria e Pėrgji

Shpenzimet tė Bashkisė dhe Njėsive Bashkiake Tiranė, 2012-2013

Open Data Albania po hulumton mbi shpenzimet buxhetore faktike tė kryera nga njėsitė bashkiake dhe Bashkia e Tiranės nė vitet 2012 dhe 2013. Ky buxhet ka tė bėjė me vlerėn e ēdo transaksioni tė urdhėruar dhe ekzekutuar nga institucioni pėrmes thes

Buxheti Faktik pėr Shėrbimin Spitalor  2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me buxhetin faktik tė shpenzuar pėr shėrbimin spitalor nė harkun kohor 2012-2013. Ky buxhet ka tė bėjė me shpenzime pėr investime, paga, kosto medikamentesh, shėrbime, mirėmbajtje, rimbursim ilaēesh, etj. Ky ar