Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 18 Dhjetor 2017

Qeverisje Lokale

Transferta e pakushtėzuar pėr disa nga bashkitė kryesore nė vend

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi 10 bashkitė qė kanė pėrfituar transfertėn e pakushtėzuar mė tė lartė pėr periudhėn 2004-2012. Grafiku nė vijim jep njė pamje mė tė qartė tė fondeve tė pėrfituara ndėr vite nga bashkitė: Berat, Durrės, El

% e te ardhurave nga Pushteti Lokal ndaj Te ardhurave tatimore dhe ndaj Te ardhurave totale te Buxhetit 1993-2000

Te ardhurat nga Pushteti Lokal ne milione leke per periudhen 1993-200 paraqiten grafikisht: { "chartType":"ColumnChart", "chartName":"Chart 1", "dataSourceUrl":"https://docs.google.com/spreadsheet/tq?range=A4%3AB12&key=0Agylwmr5tEbVdFpPV

Transferta e pakushtėzuar pėr Pushtetin Vendor ndėr vite

Transferta e pakushtėzuar ėshtė njė fond i caktuar qė i jepet pushtetit vendor nga Buxheti me qėllim kryerjen dhe pėrballimin e funksioneve dhe veprimtarive tė tij. Sė bashku me tė ardhurat nga taksat qė administrohen dhe mblidhen nga Pushteti Lok

Tė ardhurat nga Pushteti Lokal ndaj Totalit tė tė ardhurave tė Buxhetit tė Konsoliduar dhe Tė ardhurave tatimore

Tė ardhurat nga Pushteti Lokal (PL) janė njė ndėr tre kategoritė e seksionit Tė tė ardhurave tatimore nė Buxhetin e Konsoliduar. Pavarėsisht se Tė ardhurat tatimore sigurojnė rreth 90% tė Tė ardhurave totale tė Buxhetit, tė ardhurat nga Pushteti L

Te ardhurat nga pushtetit lokal ndėr vite

Bazuar nė Tabelėn Fiskale tė Buxhetit tė Konsoliduar, seksioni i Tė ardhurave nga Pushtetit Lokal (PL) iu referohet taksave qė mblidhen dhe administrohen nga Njėsitė e Qeverisjes Vendore. Tre grupet kryesore tė tyre janė: taksa mbi biznesin e vogė

Ndėrmarrjet ekonomike sipas shtrirjes nė qarqe

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi shtrirjen e ndėrmarrjeve ekonomike nė qarqe. Qarku me mė shumė ndėrmarrje pėr vitin 2010 rezulton tė jetė Tirana me 38,361 ndėrmarrje tė cilat pėrbejnė 38% tė totalit prej 100,687 ndėrmarrje nė tė gjithė

Kryetarė Komune  me mandat tė ripėrsėritur 2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė komunave nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban 

Raporte gjinore nė listat e kryetarėve tė komunave 2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė komunave nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban inform

Kryetar  komune  sipas kahut politik tė subjektit qė i kandidon 2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė komunave nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban inform

Komuna tė fituara nga kandidat tė tė njėjtės forcė politke. Fenomeni bastion 2000-2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė komunave nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban informa

Raporte gjinore nė listat e kryetareve tė bashkive  2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban infor

Kryetarė Bashkie me mandat tė ripėrsėritur  2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmbajnė inf

Kryetar Bashkie sipas kahut politik tė subjektit qė i kandidon  2000 - 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmbajnė inf