Ndryshimi i fundit: E Enjte, 22 Qershor 2017

Ekonomia

Shoqėri Aksionere nė vite. Fluksi i themelimeve apo shndėrrimit nė SHA 1993 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Numrin e Shoqėritė Aksionare aktive qė janė themeluar ose janė shndėrruar tė tilla nga viti 1993 deri nė qershor 2014. Treguesit bazohen nė tė dhėna tė databazės sė Qendrės Kombėtare tė Regjistrime

Tregues mbi eksportin e naftės bruto sipas destinacionit 2005-2013

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė eksportit tė naftės bruto nė vitet 2005-2013. Duke filluar nga viti 2005 dhe deri nė vitin 2013, sasia dhe vlera e eksporteve tė naftės bruto kanė ardhur nė rritje tė vazhdueshme. Ky fakt vjen si pasojė

Ndėrtimi, nėn sektorėt sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionere qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė nė sektorin Ndėrtim. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar nė ba

Shėrbimet, nėnsektorė sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere, qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionare SHA qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr sektorin Shėrbime. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar

Bujqėsia sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere, qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionere SHA qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė nė sektorin Bujqėsi. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar n

Industria, nėnsektorėt sipas  numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionare, qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionare SHA qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr sektorin Industri. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar

Numri dhe Kapitali i Shoqėrive Aksionare sipas Sektorėve, Qershor 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin dhe kapitalin e Shoqėrive Aksionare SHA, qė operojnė nė vend sipas Sektorėve Ekonomik. Ne baze te ligjit “Pėr Shoqėritė Tregtare” (neni 105), shoqėritė aksionere, janė shoqėri tregtare kapitali i tė cilave

Investimet e Huaja Direkte nė Shqipėri Sipas Shtetit tė Origjinės 2013

Open Data Albania ka pėrditėsuar Investimet e Huaja Direkte sipas shtetit te origjines me vitet 2010-2013. Investimet e huaja direkte janė njė burim shumė i rėndėsishėm i flukseve tė kapitalit dhe zhvillimit tė ekonomisė. Ato pėrfshijnė investimet

Investimet e Huaja Direkte nė Shqipėri sipas sektorėve ekonomik 2007-2013

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėna lidhur me Investimet e Huaja Direkte IHD, sipas sektorėve tė ekonomisė me vitet 2010-2013. Investimet e huaja direkte janė njė burim shumė i rėndėsishėm i flukseve tė kapitalit dhe zhvillimit tė njė ekonom

Tregues mbi importin e grurit sipas origjinės  2001-2013

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė importit tė grurit dhe pėrzierje grurė-thekėr (meslin) nė vitet 2001-2013. Ndėr vite importi i grurit dhe pėrzierjes grurė-thekėr ka pėsuar ulje dhe ngritje tė vazhdueshme, si nė sasi ashtu edhe nė vler

Tregues tė eksportit tė Bakrit Shqiptar sipas Qendrės Ndėrkombėtare tė Tregtisė 2001 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi ēmimin nė eksport tė bakrit dhe produkteve tė tij. Produktet kryesore tė bakrit qė eksportohen janė kategorizuar nė nėntėmbėdhjetė grupe sipas Qendrės Ndėrkombėtare tė Tregtisė (International Trade Center), njė ag

Transaksione financiare tė dyshuara si Pastrimi i Parash 2013

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat pėr vitin 2013, lidhur me raste tė raportimit dhe kontrollit tė transaksioneve nė cilėsinė e tė dyshuara pėr burim jo tė pastėr financiar. Gjatė kėtij viti  34% e rasteve tė dyshimta pėr pastrim para

Ndėrmarrje ekonomike sipas madhėsisė dhe sektorėve Kosovė 2009-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me ndėrmarrjet ekonomike qė funksionojnė nė Kosovė sipas madhėsisė dhe aktivitetit ekonomik qė ushtrojnė. Ndėrmarrja si term ekonomik pėrfshin ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekonomike. Tė dhėna