Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 18 Tetor 2017

Qeverisje Lokale

Struktura e Votės nė Zgjedhjet e Pėrgjithshme 2009

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pjesėmarrjen nė votim dhe  numrin e votave tė pavlefshme dhe votave tė dėmtuara nė zgjedhjet e pėrgjithshme parlamentare tė vitit 2009. Ky informacion ėshtė analizuar pėr secilin nga dymbėdhjetė qarqet e ven

Vota tė pavlefshme dhe vota tė dėmtuara, zgjedhjet vendore 2011

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin e votave tė pavlefshme dhe votave tė dėmtuara nė procesin zgjedhor 2011. Vota e pavlefshme ka disa karakteristika pėr tė qenė e tillė. Nė ēdo rast ajo nuk shėnon rezultat pasi pavlefshmėria konsiston ose n

Fonde elektorale sipas llojit tė financimit - Fushata Zgjedhore 2011

Open Data Albania po sjell pėr herė tė parė njė Pasqyrė Kontabėl Pėrmbledhėse me Fonde pėr Fushatėn Zgjedhore 2011. Procesi i auditimit tė financės sė partive politike dhe subjekteve tė tjera elektorale, ėshtė njė proces i ri qė daton me ndryshime

Parregullsi Ligjore gjatė Auditimit Financiar tė Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011.

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi parregullsi ligjore tė konstatuara gjatė procesit tė auditimit financiar nė Fushatėn Zgjedhore 2011. Procesi i auditimit tė Financimit tė Subjekteve Zgjedhore ėshtė njė koncept dhe praktikė e re ligjore

Pjesėmarrja nė votim nė zgjedhjet pėr organet e qeverisjes vendore 2011

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pjesėmarrjen nė votime nė zgjedhjet  pėr organe tė qeverisjes vendore 8 maj 2011. Pėr tė hulumtuar mbi pjesėmarrjen, janė konsideruar  tregues pėr votues sipas regjistrit tė zgjedhėsve; votues qė janė p

Lista e Donatorėve Fushata Zgjedhore 2011

Donatorėt e partive politike nė fushatė mund tė jenė persona fizik dhe juridik. Nė ēdo rast donatorėt duhet tė jenė vendas dhe nuk lejohet pranimi i donacioneve nga shtetas apo subjekte tė huaja. Donatorėt nuk mund tė dhurojnė mė shumė se njė mili

Partitė Parlamentare - Fonde Elektorale 2011

Partitė Parlamentare janė subjekte tepėr tė rėndėsishme nė kontekstin e Fonde dhe Shpenzime Elektorale. Si tė tilla ato pėrfitojnė edhe nga fonde publike e njėkohėsisht kanė edhe fonde tė tyre tė krijuara ndėr vite.Parti parlamentare janė parti qė

Donacione nė Fushatėn Zgjedhore 2011

Open Data Albania hulumtuar mbi donacione tė fushatės zgjedhore 2011, sipas vlerave dhe subjekteve. Raporti bazohet tek tė dhėna zyrtare tė raporteve te auditimit te ekspertėve kontabėl. Donacionet janė fonde jopublike tė dhuruara pėr subjektet zg

Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2011

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me fonde tė mbledhura dhe shpenzuara nga subjektet zgjedhore nė fushatė 2011. Ky hulumtim sjell pėr herė tė parė njė pasqyrė financiare tė shpenzimeve elektorale tė Fushatės pėr Zgjedhje pėr Organe

PDSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Demokratike e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PDSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elek

PSSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PSSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elekt

PRSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PRSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elek

LSI - Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

Lėvizja Socialiste pėr Integrim LSI ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit LSI ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde e