Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Qeverisje Lokale

Lista e Donatorėve Partia Demokratike - Fushatė 2013

Lista e donatorėve tė Partisė Demokratike pėrmban pesėqind e gjashtėdhjetė e dy subjekte. Nė total pesėdhjetė e gjashtė donatorė kanė dhuruar shuma mbi 100 000 lekė duke bėrė derdhje nė llogari bankare, shumė e cila ka mbuluar 54 % tė shumės sė dhu

Partia Demokratike - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Demokratike ka arritur tė sigurojė njė fond prej 94.5 milion lekė afėrsisht 900 002 $. Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar 96.6 milion lekė 920 098 $. Konkretisht PD ka njė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim- fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka arritur tė sigurojė njė fond prej rreth njėzet e pesė milion lekė (241 279 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar dyzetė e shtatė milion lekė (a

Partia Socialiste - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Socialiste njėkohėsisht partia kryesore e koalicionit fitues tė zgjedhjeve ka arritur tė figurė njė fond prej rreth tetėdhjetė milion lekė (afėrsisht 741 467 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyr

Tė Ardhurat Tatimore sipas buxhetit tė konsoliduar pėrgjatė viteve 2004 - 2012

Tė ardhurat tatimore janė zėri kryesor nė sigurimin e tė ardhurave nė Buxhetin e Shtetit. Nė vijim jepen parashikimet lidhur me zėrat pėrbėrės tė tė ardhurave tatimore nė Buxhetin e Konsoliduar pėr vitet 2004-2012. Tė dhėnat pėr tė ardhurat tatimo

Zgjedhės sipas Listave Zyrtare. Procesi 2009, 2011, 2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin total tė zgjedhėsve nė listat e votimit pėr dy proceset e fundit zgjedhore tė vitit 2009 dhe 2011 si dhe pėr procesin qė pritet tė ndodhė nė 23 qershor 2013. Trendi i  pėrgjithshėm qė ėshtė vėnė re nė

Institucionet dhe shoqėritė qė kanė shkaktuar dėmin mė tė lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit pėr vitin 2012

Viti 2012 ėshtė karakterizuar nga dėmi mė i lartė ekonomik i evidentuar ndėr vite nga Kontrolli i Lartė i Shtetit, i cili ėshtė shoqėruar gjithashtu edhe me numrin mė tė lartė tė kallzimeve penale tė bėra nga ky institucion pranė Prokurorisė. Dėmi

Institucionet dhe shoqėritė qė kanė shkaktuar dėmin mė tė lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit pėr vitin 2011

Duke marrė shkasė nga dėmi i lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit i evidentuar gjatė punės audituese tė KLSH-sė pėr vitet 2011-2012, Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi institucionet dhe shoqėritė kryesore qė kanė shkaktuar pjesėn mė tė

PSSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PSSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj parti

PR– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PR ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie

PD– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

Partia Demokratike e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PD ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie

Detyrime financiare tė pashlyera nga parti politike subjekte nė Fushatė Zgjedhore 2009

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim ne lidhje me subjektet qė kanė ofruar shėrbime gjatė fushatės dhe nuk janė likuiduar financiarisht pėr kėto shėrbime. Hulumtimi paraqet partinė subjekt nė debi, subjektin e palikujduar (pa paguar) dhe vlerėn

Fonde elektorale sipas llojit tė financimit - Fushata Zgjedhore 2009

Open Data Albania paraqet njė Pasqyrė Kontabėl Pėrmbledhėse me Fonde pėr Fushatėn Zgjedhore 2009. Pėr tė vlerėsuar llojin e financimit elektoral janė konsoliduar tė dhėna zyrtare tė raporteve tė ekspertėve kontabėl tė licencuar.Nė Komisionin Qendr