Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Ceshtje

Buxheti pėr Komisionin Qėndror tė Zgjedhjeve pėr periudhėn 2003-2011

Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve (KQZ) ėshtė institucioni pėrgjegjės pėr administrimin e zgjedhjeve nė Shqipėri. Ai financohet nga Buxheti i Shtetit dhe ėshtė insitucion i pavarur nga Qeveria Qėndrore. KQZ e realizon aktivitetin e saj nėpėrmjet dy p

Gjakmarrja permes shifrave

GJAKMARRJA KRIMI QĖ SHĖNON RRITJE NĖ NUMĖR.Statistika. Ministria e Drejtėsisė dhe Open Data Albania: 2009 mė shumė krime se 2007 apo 2008.Tre muaj e fundit krimet pėr gjakmarrje bėhen mė ēnjerėzore.Shkodra, rrethi ku gjakmarrja nuk respekton as Kanun

Financimi i projektit “Ndėrtimi i rrugės Rrėshen-Kalimash” dhe buxheti

Projekti “Ndėrtimi i rrugės Rrėshen-Kalimash” ngelet padyshim njė ndėr projektet mė ambicioze tė financuara nė 20 vitet e fundit nga Buxheti i Shtetit. I nisur nė vitin 2006, ai i pėrfundoi punimet nė vitin 2010 duke dhėnė njė ndikim jo tė vogėl nė