Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 18 Tetor 2017

Qeverisje Lokale

Burime financiare, Shpenzime dhe Tejkalime Fondi nė Fushatė Zgjedhore 2013

Nė Fushatėn Zgjedhore pėr Kuvend 2013 garuan gjashtėdhjetė e tetė subjekte ndėr tė cilat gjashtėdhjetė e gjashtė janė parti politike dhe dy janė kandidat tė pavarur. Pėr tė mbėshtetur aktivitete tė fushatės partitė politike kanė deklaruar se kaba

Krahasimore Buxheti 2014 vs 2013

Krahasuar me Buxhetin e vitit 2013, vihet re njė rėnie e pėrgjithshme e peshės sė financimit kundrejt totalit thuajse pėr tė gjitha funksionet, pėrvecse pėr “Shpenzimet e tjera tė paklasifikuara” qė janė rritur me 6.45% dhe “Mbrojtja e mjedisit” m

Projekt Buxheti 2014 sipas Funksioneve

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim funksionet mė tė financuara nga Projektbuxheti pėr vitin 2014 (PB2014) duke i krahasuar ato edhe me funksionet sipas Buxhetit fillestar tė vitit 2013. Totali i shpenzimeve tė planifikuara pėr vitin 2014 ėshtė

Lista e Donatorėve Partia Socialiste - Fushatė 2013

Partia Socialiste ka pėrfituar nga buxheti i shtetit fondin nė vlerė rreth njėzet e gjashtė milion lekė. Donatorėt private kanė dhuruar pėr fushatėn  45.3 milion lekė. Kjo parti ka 53 donator tė cilėt i kanė siguruar asaj 56.58 % tė tota

LSI - Lista e donatorėve, Fushatė 2013

Lista e donatorėve tė partisė “Lėvizja Socialiste pėr Integrim” pėrmban dy subjekte tė cilėt kanė bėrė derdhje nė llogari bankare, shumė qė mbulon 75 % tė totalit tė dhuruar pėr kėtė parti. {"dataSourceUrl":"//docs.google.com/spreadsheet/tq?ke

Lista e Donatorėve Partia Demokratike - Fushatė 2013

Lista e donatorėve tė Partisė Demokratike pėrmban pesėqind e gjashtėdhjetė e dy subjekte. Nė total pesėdhjetė e gjashtė donatorė kanė dhuruar shuma mbi 100 000 lekė duke bėrė derdhje nė llogari bankare, shumė e cila ka mbuluar 54 % tė shumės sė dhu

Partia Demokratike - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Demokratike ka arritur tė sigurojė njė fond prej 94.5 milion lekė afėrsisht 900 002 $. Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar 96.6 milion lekė 920 098 $. Konkretisht PD ka njė

Lėvizja Socialiste pėr Integrim- fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka arritur tė sigurojė njė fond prej rreth njėzet e pesė milion lekė (241 279 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyrtare partia ka shpenzuar dyzetė e shtatė milion lekė (a

Partia Socialiste - fonde dhe shpenzime zgjedhore 2013

Nė fushatėn zgjedhore pėr kuvend 2013, Partia Socialiste njėkohėsisht partia kryesore e koalicionit fitues tė zgjedhjeve ka arritur tė figurė njė fond prej rreth tetėdhjetė milion lekė (afėrsisht 741 467 $). Ndėrkohė sipas raporteve financiare zyr

Tė Ardhurat Tatimore sipas buxhetit tė konsoliduar pėrgjatė viteve 2004 - 2012

Tė ardhurat tatimore janė zėri kryesor nė sigurimin e tė ardhurave nė Buxhetin e Shtetit. Nė vijim jepen parashikimet lidhur me zėrat pėrbėrės tė tė ardhurave tatimore nė Buxhetin e Konsoliduar pėr vitet 2004-2012. Tė dhėnat pėr tė ardhurat tatimo

Zgjedhės sipas Listave Zyrtare. Procesi 2009, 2011, 2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin total tė zgjedhėsve nė listat e votimit pėr dy proceset e fundit zgjedhore tė vitit 2009 dhe 2011 si dhe pėr procesin qė pritet tė ndodhė nė 23 qershor 2013. Trendi i  pėrgjithshėm qė ėshtė vėnė re nė

Institucionet dhe shoqėritė qė kanė shkaktuar dėmin mė tė lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit pėr vitin 2012

Viti 2012 ėshtė karakterizuar nga dėmi mė i lartė ekonomik i evidentuar ndėr vite nga Kontrolli i Lartė i Shtetit, i cili ėshtė shoqėruar gjithashtu edhe me numrin mė tė lartė tė kallzimeve penale tė bėra nga ky institucion pranė Prokurorisė. Dėmi

Institucionet dhe shoqėritė qė kanė shkaktuar dėmin mė tė lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit pėr vitin 2011

Duke marrė shkasė nga dėmi i lartė ekonomik ndaj Buxhetit tė Shtetit i evidentuar gjatė punės audituese tė KLSH-sė pėr vitet 2011-2012, Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi institucionet dhe shoqėritė kryesore qė kanė shkaktuar pjesėn mė tė