Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019

Qeverisje Lokale

Subjekteve punėdhėnėse sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe numrit tė tė punėsuarve 2010-2014

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e subjekteve edhe kategorizimin e tyre sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe grupimit sipas numrit tė tė punėsuarve. Me Subjekt Punėdhėnės do tė kuptojmė ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekon

Shpėrndarja e Shoqėrive Aksionare ne Rrethe, numri dhe vlera e kapitalit ekstrakte QKR qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend sipas shpėrndarjes nė rrethe. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit kanė burim tė dhėna tė ekstrakteve histori

Transferta e pakushtėzuar pėr disa nga bashkitė kryesore nė vend nė vitet 2013-2014

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim 10 bashkitė qė kanė pėrfituar vlerat mė tė larta tė transfertės sė pakushtėzuar sipas formulės sė pėrcaktuar nė Ligjin e Buxhetit nė vitet 2013-2014. Grafiku nė vijim paraqet fondet e shpėrndara nga Buxheti i

Shpenzimet faktike tė Bashkisė Fier, janar - qershor 2014 vs 2013

Open Data Albania (ODA) ka hulumtuar mbi shpenzimet faktike tė realizuara nga Bashkia Fier nė 6-mujorin e parė tė viteve 2013 dhe 2014, bazuar nė tė dhėnat e raportuara nga Drejtoria e Operacioneve tė Thesarit nė Ministrinė e Financave, tė gjendura

Lejet mjedisore pėr shfrytėzimin e formacioneve shkėmbore dhe inerteve nė vitet 2012-2014

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim lejet mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit pėr kryerjen e aktiviteteve qė lidhen me shfrytėzimin e gėlqeres, gipsit, gurėve, argjilės, inerteve malore dhe lumore, rėrės, zhavorrit, betonit, ēimento

Energjetika - Lejet mjedisore nė vitet 2012-2014

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim lejet mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit pėr ushtrimin e aktiviteteve qė lidhen me sektorin e energjetikės nė periudhėn janar 2012 – prill 2014.  62 leje janė miratuar nė vitin 2013 pėr hidr

Lejet mjedisore pėr grumbullim, depozitim dhe riciklim 1 janar 2012- 30 prill 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi lejet mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit pėr aktivitete si grumbullim vajrash, hidrokarburesh, plastike, skrapi, inertesh, automjetesh, baterish, mbetje urbane, mbetje spitalore si dhe riciklimin e e

Lejet mjedisore pėr shfrytėzimin  e kromit dhe metaleve nė vitet 2012-2014

Lejet mjedisore pėr aktivitetet qė lidhen me shfrytėzimin e kromit, hekur-nikelit, bakrit, etj, pėrbėjnė njė nga kategoritė kryesore nė totalin e lejeve mjedisore tė miratuara nga Ministria e Mjedisit nė periudhėn 2012 – prill 2014.  54 leje

Lejet pėr shfrytėzim dhe punime me pasoja mjedisore, 1 janar 2012 – 30 prill 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi lejet mjedisore tė shqyrtuara nga Ministria e Mjedisit nė periudhėn 1 janar 2012 – 30 prill 2014 pėr kryerjen e aktiviteteve tė ndryshme. Nė total pėr periudhėn  janė trajtuar 1369 procedura pėr leje mjediso

Ndėrtime tė reja sipas ndarjes territoriale 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e lejeve tė ndėrtimit pėr ndėrtesat e reja nė Republikėn e Shqipėrisė sipas qarqeve. Gjatė vitit 2013 qarku me numrin mė tė lartė tė lejeve tė ndėrtimit tė lėshuara nga organet e qev

Eksplorimi, rezervat dhe eksportet e bakrit 2005 - 2013

Open Data Albania ka hulumtuar mbi ecurinė e eksporteve tė bakrit, njė prej mineraleve mė tė rėndėsishėm dhe tė ēmuar qė nxirret nga nėntoka shqiptare. Ky mineral eksportohet drejt tregjeve tė huaja. Sipas tė dhėnave tė autoriteteve doganore, eksp

Pėrfaqėsimi i gruas nė Kuvend, Mars 2014

Open Data Albania po kryen njė hulumtim lidhur me pjesėmarrjen e femrave nė politikė nė funksion tė promovimit tė barazisė gjinore dhe fuqizimit tė rolit tė femrės nė funksione pėrfaqėsuese. Nė Mars tė vitit 2014, Kuvendi i Shqipėrisė ka nė pėrbėr

Buxheti Faktik pėr Burgjet 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me buxhetin faktik tė shpenzuar pėr shėrbimin nė burgjet e Republikės sė Shqipėrisė nė harkun kohor 2012-2013. Nė tė pėrfshihen njėzet e dy burgje, ambiente paraburgimi e institute riedukimi, Drejtoria e Pėrgji