Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Punesimi

Papunėsia nė Shqipėri Krahasuar me Vendet e Rajonit

Shkalla e papunėsisė ėshtė raporti midis numrit tė tė papunėve te regjistruar dhe numrit tė popullsisė aktive (forcės sė punės). Forca e punės pėrbėn pjesėn e popullatės e cila ėshtė nė moshė pune  dhe ėshtė nė kėrkim tė vazhdueshėm pėr punė.