Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Bujqesia

Prodhimi Bujqėsor nė Shqipėri

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi prodhimin bujqėsor nė Shqipėri, bazuar nė tė dhėnat e Ministrisė sė Bujqėsisė, Ushqimit, dhe Mbrojtjes sė Konsumatorit. Bazuar nė tė dhėnat e 2010, sektori i bujqėsisė ka kontribuar me rreth 18% tė Produ

Import/Eksporti I Drithrave nė Shqipėri (2006-2010)

Drithrat janė njė kategori e rėndėsishme e importeve nė Shqipėri, me njė peshė rreth 10% nė totalin e importeve tė artikujve ushqimorė. Gjatė 5 viteve tė fundit importi dhe eksporti i drithrave paraqitet si mė poshtė*ParaprakeBurimi: Drejtoria e P