Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Popullsia

Numri i Zgjedhėsve sipas Listave Zyrtare nė Proceset Zgjedhore 2009 - 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin total tė zgjedhėsve nė listat e votimit nė katėr proceset e fundit zgjedhore 2009, 2011, 2013 si dhe pėr procesin e fundit tė 21 qershorit 2015. Trendi i  pėrgjithshėm qė ėshtė vėnė re nė lidhje me nu

Pjesėmarrja nė votime nė Zgjedhjet pėr Organet e Qeverisjes Vendore 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pjesėmarrjen nė votime nė zgjedhjet  pėr organe tė qeverisjes vendore tė 21 qershorit 2015. Pėr tė hulumtuar mbi pjesėmarrjen, janė konsideruar tregues pėr votues sipas regjistrit tė zgjedhėsve; votues qė ja

Kontribues nė skemėn e sigurimeve shoqėrore nė qytet dhe nė fshat 2008-2014

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me numrin e kontribuesve nė skemėn e sigurimeve shoqėrore sipas ēdo kategorie. Deri nė vitin 2013, numri i kontribuesve tė vetėpunėsuar nė bujqėsi ėshtė llogaritur mbi bazėn e periudhave tė pagu

Tregues statistikor pėr Martesa dhe Divorce 1990-2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e martesave dhe divorceve sipas Regjistrit Kombėtar tė Gjendjes Civile deri nė vitin 2014. Nė vitin 2014 numri i martesave ka pėsuar njė rėnie me 0.2% krahasuar me vitin pararendės. Ndėrsa

Tregues mbi numrin e lindjeve dhe vdekjeve 1990-2014

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me numrin e lindjeve dhe vdekjeve nė Republikėn e Shqipėrisė. Numri i lindjeve dhe vdekjeve kanė si bazė tė dhėnat nga Regjistri Kombėtar i Gjendjes Civile. Numri i lindjeve nė vendin tonė pėrgj

Rezerva Shtetėrore e Arit pėr Frymė, Republika e Kosovės kundrejt Republikės sė Shqipėrisė 2009-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Rezervat e Arit nė Republikėn e Kosovės nė harkun kohor 2009-2013. Nėse i referohemi rezervave tė arit nė terma sasior pėr Kosovėn, sasia pėrllogaritur sipas njėsisė matėse onz, ka pėsuar rėnie nė

Kategori tė viktimave nga aksidentet rrugore dhe tregues tė kontrollit teknik 2009-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me viktimat e aksidenteve rrugore duke evidentuar viktima fėmijė deri nė moshėn 15 vjeē sikurse viktima drejtues, pasagjer apo kėmbėsor.   Statistikat tregojnė se numri i aksidente

Shkaqe dhe  situata qė pėrbėjnė rrethana tė aksidenteve rrugore nė vitin 2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me situatat nė tė cilat kanė ndodhur aksidentet rrugore nė Republikėn e Shqipėrisė nė vitin 2013. Gjatė kėtij viti aksidentet mė tė shumta janė shėnuar nė rrugė urbane, pėrkatėsisht 1 386 aksidente ng

Aksidentet rrugore dhe viktima nga aksidentet 2013

Open Data Albania ka kryer njė pėrditėsim lidhur me tė dhėna pėr aksidentet rrugore tė ndodhura nė vend nė periudhėn 2009-2013. Gjatė kėtyre pesė viteve numri i aksidenteve rrugore ka ardhur duke u rritur si pasojė e problemeve me sinjalistikėn, m

Tregues statistikor pėr Martesa dhe Divorce 1990-2013

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat lidhur me numrin e martesave dhe divorceve tė shėnuara nė Regjistrin Kombėtar tė Gjendjes Civile deri nė vitin 2013. Nė pesė vitet e fundit (2009-2013) numri i martesave ka ardhur duke u ulur pėr tė shėnu

Pensionet e pleqėrisė nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensionit tė pleqėrisė pėr vitin 2013. Pensioni i pleqėrisė nė Republikėn e Shqipėrisė ėshtė njė e ardhur e pėrfitueshme nga ata persona qė kanė plotėsuar periudhėn e sigu

Pensionet e invaliditetit nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensionit tė invaliditetit pėr vitin 2013. Pensioni i invaliditetit nė Republikėn e Shqipėrisė ėshtė njė e ardhur e pėrfitueshme nga ata persona qė bėhen tė paaftė pėr ēdo

Pensionet familjare nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensioneve familjare pėr vitet 1998-2012. Pensione familjare janė pensionet qė pėrfitojnė personat qė humbasin bashkėshortėt dhe kanė fėmijė nė ngarkim, fėmijėt jetim etj.