Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Korporata/Shoqeri Biznesi

Aftėsia Paguese e Shoqėrive Aksionare me kapital nga njė Institucion Publik 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me aftėsinė paguese tė shoqėrive me aksionar njė institucion publik. Pėr tė analizuar aftėsinė paguese tė kėtyre shoqėrive jemi bazuar nė tė dhėnat e deklaruara nė pasqyrat financiare marrė nė ekstraktet histori

 Ekspert Kontabėl tė Shoqėrive Aksionare me kapital Publik, Pasqyra Financiare 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me ekspertėt kontabėl tė shoqėrive aksionare SHA me kapital publik. Ekspert Kontabėl i Regjistruar ėshtė profesionisti i pavarur pjesė e Regjistrit Publik tė ekspertėve kontabėl, nė pėrputhje me dispozitat e li

Kosto e Punės nė Shoqėri Aksionare me kapital tė njė Institucion Publik 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me koston e punės nė shoqėri me aksionar institucione shtetėrore. Kostot e punės pėrfshijnė vlera pėr pagesat pėr punonjėsit, pagat bruto, kontributet pėr sigurimet shoqėrore qė paguan punėdhėnėsi, kostot e tra

Administratorė tė Shoqėrive Aksionare me kapital publik, 31 Dhjetor 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me administratorėt e shoqėrive me aksionar institucione publike. Administratori i njė shoqėrie tregtare emėrohet nga  Kėshilli Mbikėqyrės, ndėrsa ky i fundit zgjidhet nga Aksionarėt (nė kėtė rast vetė inst

Xhiro Vjetore e Shoqėrive me Aksionar njė Institucion Publik, 2012-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me xhiron vjetore tė shoqėrive me aksionar subjekte shtetėrore pėr vitet 2012-2014. Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nė ekstraktet historike tė Shoqėrive Aksionare sipas dokumentacionit marrė nė Qendrėn Kombėta

Kapitali Aksionar i Shoqėrive Tregtare tė llojit SHA me aksioner njė Institucion Publik ekstrakte QKR, 31 Dhjetor 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me kapitalin themeltar tė shoqėrive me aksioner tė vetėm apo mazhoritar njė institucione publike (shtetėrore). Tė dhėnat pėr hulumtim janė marrė nė ekstraktet historike tė 120 Shoqėrive Aksionare SHA, pasqyruar

Fitimi Vjetor Para Tatimit i Shoqėrive Tregtare me aksionar njė Institucion Publik, ekstrakte QKR, 2012-2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me fitimin para tatimit tė shoqėrive me aksioner njė institucion publik (shtetėror) nė vitet 2012-2014. Ky indikator ėshtė tregues i fitimit ose humbjes kontabėl neto gjatė njė periudhe ushtrimore, para zbritjes

Rritje dhe Zvogėlime Kapitali gjatė 2015 nė Shoqėri Aksionare nėn zotėrimin e njė Institucion Publik

Open Data Albania po hulumton lidhur me ndryshimet nė kapitalin themeltar tė 120 shoqėrive aksionare nėn zotėrimin e njė institucioni publik (shtetėror) nė vitet 2014-2015. Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nė ekstraktet historike tė vendosura nė d

Shoqėri Aksionare nėn Sekuestro Konservative dhe Barrėt Siguruese 2010 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me procesin e sekuestrove konservative dhe barrėve siguruese mbi aksionet dhe aktivet e Shoqėrive Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive, vlerėn e kapitalit aksionar

Shoqėri Aksionare vendase qė kanė Shpėrndarė apo Ri-investuar i Fitimet 1999 - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me fitimin e shoqėrive aksionere qė operojnė nė vend dhe politikat e shpėrndarjes apo ri-investimit tė fitimit tė tyre.  Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Tre

Shoqėri Aksionare qė kontrollojnė shoqėri tė tjera, grupet e biznesit - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me disa grupe tė mėdha (kompani mėmė) tė cilat zotėrojnė aksione nė SHA tė kontrolluara prej tyre. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit kanė burim tė dhėna

Lista e  50 SHA-ve me kapital aksionar mė tė lartė dhe origjina e kapitalit - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me klasifikimin e 50 SHA-ve me kapitalin aksionar mė tė lartė qė operojnė nė vend si dhe origjinėn e tyre tė kapitalit. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit

Shoqėri Aksionare sipas paketave kontrolluese nė kapitale - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi Paketa Kontrolluese qė kanė subjektet apo shoqėritė tregtare vendase dhe tė huaja (persona juridikė) tė cilat janė aksionare nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Treguesit kanė burim tė dhėna