Ndryshimi i fundit: E Premte, 28 Korrik 2017

Korporata/Shoqeri Biznesi

Rritje dhe Zvogėlime Kapitali gjatė 2015 nė Shoqėri Aksionare nėn zotėrimin e njė Institucion Publik

Open Data Albania po hulumton lidhur me ndryshimet nė kapitalin themeltar tė 120 shoqėrive aksionare nėn zotėrimin e njė institucioni publik (shtetėror) nė vitet 2014-2015. Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nė ekstraktet historike tė vendosura nė d

Shoqėri Aksionare nėn Sekuestro Konservative dhe Barrėt Siguruese 2010 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me procesin e sekuestrove konservative dhe barrėve siguruese mbi aksionet dhe aktivet e Shoqėrive Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive, vlerėn e kapitalit aksionar

Shoqėri Aksionare vendase qė kanė Shpėrndarė apo Ri-investuar i Fitimet 1999 - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me fitimin e shoqėrive aksionere qė operojnė nė vend dhe politikat e shpėrndarjes apo ri-investimit tė fitimit tė tyre.  Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Tre

Shoqėri Aksionare qė kontrollojnė shoqėri tė tjera, grupet e biznesit - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me disa grupe tė mėdha (kompani mėmė) tė cilat zotėrojnė aksione nė SHA tė kontrolluara prej tyre. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit kanė burim tė dhėna

Lista e  50 SHA-ve me kapital aksionar mė tė lartė dhe origjina e kapitalit - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me klasifikimin e 50 SHA-ve me kapitalin aksionar mė tė lartė qė operojnė nė vend si dhe origjinėn e tyre tė kapitalit. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit

Shoqėri Aksionare sipas paketave kontrolluese nė kapitale - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi Paketa Kontrolluese qė kanė subjektet apo shoqėritė tregtare vendase dhe tė huaja (persona juridikė) tė cilat janė aksionare nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Treguesit kanė burim tė dhėna

Shoqėri Aksionare qė kanė pėsuar Rritje dhe Zvogėlim tė Kapitalit 1993 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me procesin e rritjes ose zvogėlimit tė kapitalit nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Treguesit kanė burim tė dhėna tė ekstrakteve historike tė SHA-ve sipas depozitimit nė Qendrėn Kombėtar

Institucione publike, organizma jo-fitimprurės dhe institucionet ndėrkombėtare qė janė Aksionare nė SHA shqiptare - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me institucionet publike, organizmat jo-fitimprurės (OJF) dhe institucionet ndėrkombėtare financiare (IFN) tė cilat janė aksionare nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Hulumtimi vlerėson nu

Origjina e Personave Juridik Aksionar tė Shoqėrive Aksionare nė Vend - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me personat juridik (shoqėritė tregtare, institucione apo organizma jo fitimprurės) vendase dhe tė huaja, qė janė aksionare nė Shoqėritė Aksionare qė operojnė nė vend. Hulumtimi vlerėson numrin e shoq

Tregues mbi individ zotėrues nė Shoqėri Aksionare SHA, Raporte Gjinore  - Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me tregues mbi individėt tė cilėt janė aksionarė nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Treguesit kanė burim tė dhėna tė ekstrakteve historike tė SHA-ve sipas depozitimit nė Qendrėn Kombėtare

Shpėrndarja e Shoqėrive Aksionare ne Rrethe, numri dhe vlera e kapitalit ekstrakte QKR qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend sipas shpėrndarjes nė rrethe. Hulumtimi vlerėson numrin e shoqėrive dhe vlerėn e kapitalit aksionar. Treguesit kanė burim tė dhėna tė ekstrakteve histori

Kategori te Aksionereve ne SHA- tė aktive dhe llojet e pronėsisė, ekstrakte QKR Qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi kategoritė e aksionerėve nė Shoqėritė Aksionare nė vend, sikurse llojin e pronėsisė sė aksioneve dhe kapitalit. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar nė bazė tė e

Shoqėri Aksionere nė vite. Fluksi i themelimeve apo shndėrrimit nė SHA 1993 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Numrin e Shoqėritė Aksionare aktive qė janė themeluar ose janė shndėrruar tė tilla nga viti 1993 deri nė qershor 2014. Treguesit bazohen nė tė dhėna tė databazės sė Qendrės Kombėtare tė Regjistrime