Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Ekonomia

Banka e Shqipėrisė. Tė punėsuar dhe shpenzime pėr personelin 2000 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e punonjėsve dhe shpenzimet pėr personelin e Bankės sė Shqipėrisė nė vitet 2000-2013. Shpenzimet e personelit pėrfshijnė pagat e personelit, kontributet pėr sigurimet shoqėrore, kontributet pėr planin e pen

Banka Qendrore - Paraja dhe Ekuivalentet e saj 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me paranė dhe ekuivalentet e saj pėr vitin 2013. Ekuivalente tė parasė konsiderohen llogaritė rrjedhėse dhe depozitat me afat maturimi mė tė shkurtėr se tre muaj, si dhe ari dhe metalet e tjera tė ē

Buxheti Faktik i Sistemit Gjyqėsor nė RSH 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me Buxhetin Faktik tė shpenzuar pėr Institucionet qė rregullojnė apo janė pjesė e Sistemit Gjyqėsor  nė Republikėn e Shqipėrisė. Sistemi gjyqėsor nė ushtrohet nga Gjykatat e Shkallės sė Parė, Gjykatat e Ape

Ndėrtime sipas destinacionit nė pėrdorim 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me lejet e ndėrtimit sipas destinacionit pėr vitin 2013. Ndėrtesat sipas destinacionit ndahen nė dy kategori, nė objekte pėr banim dhe objekte pėr aktivitet biznesi. Gjatė vitit 2013 lejet e dhėna p

Ndėrtime tė reja sipas ndarjes territoriale 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e lejeve tė ndėrtimit pėr ndėrtesat e reja nė Republikėn e Shqipėrisė sipas qarqeve. Gjatė vitit 2013 qarku me numrin mė tė lartė tė lejeve tė ndėrtimit tė lėshuara nga organet e qev

Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar TVSH 2009 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi tė ardhurat nga tatimi mbi vlerėn e shtuar. Tatimi mbi vlerėn e shtuar TVSH, ėshtė njė tatim qė paguhet pėr tė gjitha furnizimet e tatueshme tė mallrave dhe shėrbimeve tė kryera kundrejt pagesės prej njė personi t

Pensionet e pleqėrisė nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensionit tė pleqėrisė pėr vitin 2013. Pensioni i pleqėrisė nė Republikėn e Shqipėrisė ėshtė njė e ardhur e pėrfitueshme nga ata persona qė kanė plotėsuar periudhėn e sigu

Pensionet e invaliditetit nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensionit tė invaliditetit pėr vitin 2013. Pensioni i invaliditetit nė Republikėn e Shqipėrisė ėshtė njė e ardhur e pėrfitueshme nga ata persona qė bėhen tė paaftė pėr ēdo

Pensionet familjare nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensioneve familjare pėr vitet 1998-2012. Pensione familjare janė pensionet qė pėrfitojnė personat qė humbasin bashkėshortėt dhe kanė fėmijė nė ngarkim, fėmijėt jetim etj.

Depozitat bankare sipas afatit tė maturimit 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me dinamikėn e depozitave bankare me apo pa afat nė Republikėn e Shqipėrisė. Depozita pa afat konsiderohen depozitat ku personat fizikė apo juridikė  mund tė mbajnė paratė e tyre dhe tė kenė mu

Akciza mbi Kafenė nė Vend; Rajon dhe BE 2014

Open Data Albania po hulumton mbi nivelet e akcizės sė kafes nė vend dhe rajon. Referuar legjislacionit shqiptar, akciza ėshtė njė taksė qė zbatohet mbi produktet e akcizės, tė prodhuara dhe tė importuara, qė hidhen pėr konsum nė territorin e Repu

Remitancat dhe vlera nga eksporti 2013

Bazuar nė tė dhėnat e Bankės sė Shqipėrisė Open Data Albania ka pėrditėsuar raportin se si qėndrojnė Remitancat tek Vlera nga Eksportet si dy tregues pėr flukse hyrėse nė bilancin kombėtar tė pagesave. Remitancat janė dėrgesa nga jashtė vendit, nd

Remitancat si flukse hyrėse dhe dalėse 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat pėr transfertat neto pa kundėrshpėrblim pėr/nga jashtė vendit. Kėto transferta ndryshe njihen si dėrgesa tė emigrantėve ose remitanca. Ato si njė komponent thelbėsor nė llogarinė korrente tė Bilancit tė Pa