Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019

Ekonomia

Struktura dhe Kapitali Aksionar i Institucioneve Financiare Jobanka - ekstrakt QKR maj 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi kapitalin aksionar tė institucioneve financiare jobanka qė veprojnė nė vend. Institucionet financiare jobanka, janė shoqėri tė cilat kryejnė aktivitete tė ndėrmjetėsimit financiar  dhe aktivitete tė tjera nd

Individė dhe Shoqėri Aksionere tė Bankave tė Nivelit tė Dytė - Ekstrakt QKR, 1 Maj 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Aksionerėt e Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė. Kėta aksionerė mund tė jenė persona fizik ose juridik qė zotėrojnė aksione tė nėnshkruara nga themeluesit si pjesė e kapitalit tė

Subjekte financiare tė licencuara nga Banka e Shqipėrisė 2002-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin e subjekteve financiare qė janė licencuar nga Banka e Shqipėrisė nė vitet 2002-2013. Subjektet financiare qė licencohen nga Banka Qendrore e Republikės sė Shqipėrisė janė Bankat e Nivelit tė

Struktura dhe Kapitali Aksionar i Bankave tė Nivelit tė Dytė - ekstrakt QKR  maj 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi kapitalin aksionar tė bankave tė nivelit tė dytė qė veprojnė nė vend. Tė dhėnat janė pėrditėsuar sipas procedurės sė administrimit dhe publikimit tė tė dhėnave tė shoqėrive tregtare nė sistemin e Qendrės Kombėtar

Subjekte tė licencuara nga Njėsia e Mbikėqyrjes sė Lojėrave tė Fatit, Seli dhe Kapital Themeltar. 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me subjektet financiare qė janė licencuar nga Njėsia e Mbikėqyrjes sė Lojėrave tė Fatit. Ky institucion pėrveēse licencon gjithashtu mbikėqyr dhe kontrollon veprimtarinė e subjekteve, qė organizojnė l

Banka Qendrore - Monedha dhe kartėmonedha nė qarkullim nė RSh 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me paranė e emetuar, kartėmonedha dhe monedha qė pėrdoren si mjet shkėmbimi nė Republikėn e Shqipėrisė pėr vitin 2013. Tė dhėnat janė marrė nga Banka e Shqipėrisė si autoriteti i vetėm pėrgjegj

Banka e Shqipėrisė. Tė punėsuar dhe shpenzime pėr personelin 2000 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e punonjėsve dhe shpenzimet pėr personelin e Bankės sė Shqipėrisė nė vitet 2000-2013. Shpenzimet e personelit pėrfshijnė pagat e personelit, kontributet pėr sigurimet shoqėrore, kontributet pėr planin e pen

Banka Qendrore - Paraja dhe Ekuivalentet e saj 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me paranė dhe ekuivalentet e saj pėr vitin 2013. Ekuivalente tė parasė konsiderohen llogaritė rrjedhėse dhe depozitat me afat maturimi mė tė shkurtėr se tre muaj, si dhe ari dhe metalet e tjera tė ē

Buxheti Faktik i Sistemit Gjyqėsor nė RSH 2012-2013

Open Data Albania po hulumton lidhur me Buxhetin Faktik tė shpenzuar pėr Institucionet qė rregullojnė apo janė pjesė e Sistemit Gjyqėsor  nė Republikėn e Shqipėrisė. Sistemi gjyqėsor nė ushtrohet nga Gjykatat e Shkallės sė Parė, Gjykatat e Ape

Ndėrtime sipas destinacionit nė pėrdorim 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me lejet e ndėrtimit sipas destinacionit pėr vitin 2013. Ndėrtesat sipas destinacionit ndahen nė dy kategori, nė objekte pėr banim dhe objekte pėr aktivitet biznesi. Gjatė vitit 2013 lejet e dhėna p

Ndėrtime tė reja sipas ndarjes territoriale 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e lejeve tė ndėrtimit pėr ndėrtesat e reja nė Republikėn e Shqipėrisė sipas qarqeve. Gjatė vitit 2013 qarku me numrin mė tė lartė tė lejeve tė ndėrtimit tė lėshuara nga organet e qev

Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar TVSH 2009 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi tė ardhurat nga tatimi mbi vlerėn e shtuar. Tatimi mbi vlerėn e shtuar TVSH, ėshtė njė tatim qė paguhet pėr tė gjitha furnizimet e tatueshme tė mallrave dhe shėrbimeve tė kryera kundrejt pagesės prej njė personi t

Pensionet e pleqėrisė nė skemėn e sigurimeve shoqėrore 2013

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me numrin e pėrfituesve tė pensionit tė pleqėrisė pėr vitin 2013. Pensioni i pleqėrisė nė Republikėn e Shqipėrisė ėshtė njė e ardhur e pėrfitueshme nga ata persona qė kanė plotėsuar periudhėn e sigu