Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 22 Qershor 2019

Ekonomia

Deficiti Tregtar Republika e Kosovės dhe Shqipėria, Eksportet dhe Importet sipas shteteve 2005-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Eksportet dhe Importet sipas shteteve si dhe Bilancin Tregtar nė vitet 2005-2013 nė Republikėn e Kosovės. Bilanci Tregtar mat diferencėn midis vlerės sė eksporteve dhe importeve pėr njė ekonomi. Ek

Kreditė sipas aktivitetit ekonomik nė Republikėn e Kosovės 2007-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Kreditė e Korporatave tė tjera Depozituese KTD nė Republikėn e Kosovės nė vitet 2007-2013.  Tė dhėnat nė hulumtim janė marrė nga Banka Qendrore e Kosovės. Nė vitin 2013 kreditė nė total pėr bi

Subjekte tė licencuara nga Banka Qendrore e Kosovės 2010-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin e subjekteve financiare qė janė licencuar nga Banka Qendrore e Kosovės nė vitet 2010-2013. Subjektet financiare qė licencohen nga kjo bankė janė Bankat Komerciale, Fondet Pensionale, Kompani

Borxhi i Jashtėm nė Republikėn e Kosovės 2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Borxhin e Jashtėm nė Republikėn e Kosovės si njė nga indikatorėt e rėndėsishėm pjesė e Borxhit Publik. Borxhi publik i cili emetohet brenda vendit dhe mbahet nga jorezidentėt quhet borxh i jashtėm.

Investimet e Huaja Direkte nė Kosovė sipas shtetit tė origjinės 2007-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Investimet e Huaja Direkte nė Kosovė sipas shtetit tė origjinės. Analiza fokusohet nė tė dhėna tė periudhės 2007-2013. Investimet e huaja direkte janė njė burim shumė i rėndėsishėm i flukseve tė ka

Remitancat nė Shqipėri e Kosovė. Kontributi ekonomik i Diasporės  2008-2013

Open Data Albania ka kryer njė pėrditėsim tė vlerave pėr remitanca nė Republikėn e Shqipėrisė dhe nė Republikėn e Kosovės duke analizuar periudhėn 2008-2013. Remitancat janė flukse hyrėse dhe dalėse paraje pa kundėrshpėrblim pėr ose nga jashtė ven

Renta Minerare, pėrcaktime ligjore dhe tė ardhura buxhetore 2009 - 2013

Open Data Albania po hulumton mbi tė ardhurat e mbledhura nė buxhetin e shtetit nga Renta Minerare. Renta minerare paguhet nga ēdo person fizik apo juridik, qė ėshtė i licencuar dhe/ose vepron nė industrinė minerare, sipas njė marrėdhėnieje kontra

Shpenzime pėr Investime nė Bankėn e Shqipėrisė 2004 - 2014

Open Data Albania po hulumton mbi investimet e kryera nga Banka e Shqipėrisė. Kėto investime ndahen nė dy nėngrupe  si aktive fikse tė trupėzuara dhe tė patrupėzuara. Nė zėrin e aktiveve fikse tė trupėzuara futen shpenzime pėr troje, ndėrtesa

Buxheti Faktik i Presidencės sė Republikės sė Shqipėrisė 2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Buxhetin Faktik tė Presidencės nė Republikėn e Shqipėrisė nė vitet 2012-2013. Presidenti i Republikės ėshtė figura institucionale mė e lartė pėrfaqėsuese e njė shteti me formėn e qeverisjes republi

Aksioner tė Institucioneve Financiare Jobanka - Ekstrakt QKR, 1 Maj 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Aksionerėt e Institucioneve Financiare Jobanka nė Republikėn e Shqipėrisė. Institucionet financiare jobanka, janė shoqėri tė cilat kryejnė aktivitete tė ndėrmjetėsimit financiar  dhe aktivitet

Buxheti Faktik i Kuvendit nė Republikėn e Shqipėrisė  2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Buxhetin Faktik tė Kuvendit tė Republikės sė Shqipėrisė nė vitet 2012-2013. Ky buxhet pėrbėhet nga shpenzime kapitale e korrent nė funksion tė planifikimit, menaxhimit dhe administrimit si pjesė e

Buxheti Faktik i Radio Televizionit Publik Shqiptar 2012-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me buxhetin faktik tė Radio Televizionit Publik Shqiptar nė vitet 2012-2013. Tė dhėnat nė hulumtim pėr Radio Televizionin Publik janė marrė nga katalogu Spending Data Albania. Tė gjitha transaksionet

Struktura dhe Kapitali Aksionar i Institucioneve Financiare Jobanka - ekstrakt QKR maj 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi kapitalin aksionar tė institucioneve financiare jobanka qė veprojnė nė vend. Institucionet financiare jobanka, janė shoqėri tė cilat kryejnė aktivitete tė ndėrmjetėsimit financiar  dhe aktivitete tė tjera nd