Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019

Ekonomia

Tatimi mbi Vlerėn e Shtuar TVSH nė Shqipėri, vendet e rajonit dhe BE

Open Data Albania po hulumton mbi shkallėn e tatimit mbi vlerėn e shtuar TVSH, nė Republikėn e Shqipėrisė (RSH), vendet e rajonit dhe tė BE-sė. Ligji Nr. 92/2014 e pėrcakton tatimin mbi vlerėn e shtuar si njė tatim i pėrgjithshėm mbi konsumin e ma

Borxhi pėr frymė nė vitet 2010-2015

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim borxhin pėr frymė nė vitet 2010-2015. Ai llogaritet si raport i borxhit total tė marrė dhe ende tė pashlyer nga shteti me popullsinė nė njė kohė tė caktuar. Burimi: Ministria e Financave dhe INSTATPėrpunimi d

Kosto e borxhit pėr frymė nė vitet 2010-2015

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim koston e borxhit pėr frymė nė vitet 2010-2015, e cila shpreh shumėn e interesave qė paguhen nga Buxheti i Shtetit pėr huanė e marrė dhe ende tė pashlyer nė raport me popullsinė nė njė vit tė caktuar. Burim

Financimi i shėndetėsisė pėr frymė nga Buxheti i Shtetit nė vitet 2010-2015

Open Data Albania ka marrė nė shqyrtim shumėn e shpenzuar nga Buxheti i Shtetit pėr shėndetėsinė nė raport me popullsinė nė vitet 2010-2015. Financimi total pėr shėndetėsinė nga Buxheti Shtetit pėrbėhet nga buxheti i alokuar pėr Ministrinė e Shėnd

Buxheti i Shtetit sipas Funksioneve 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi Shpėrndarjen e Buxhetit tė Shtetit 2015 sipas Funksioneve. Burim i kėtijė hulumtimi ėshtė Ligji Nr.160/2014, Pėr Buxhetin e Shtetit 2015. Buxhetimi pėr Funksion ėshtė bazuar nė klasifikimin e sugjeruar nga Fondi

Shoqėri Aksionare qė kanė pėsuar Rritje dhe Zvogėlim tė Kapitalit 1993 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me procesin e rritjes ose zvogėlimit tė kapitalit nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Treguesit kanė burim tė dhėna tė ekstrakteve historike tė SHA-ve sipas depozitimit nė Qendrėn Kombėtar

Institucione publike, organizma jo-fitimprurės dhe institucionet ndėrkombėtare qė janė Aksionare nė SHA shqiptare - qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me institucionet publike, organizmat jo-fitimprurės (OJF) dhe institucionet ndėrkombėtare financiare (IFN) tė cilat janė aksionare nė Shoqėritė Aksionare SHA qė operojnė nė vend. Hulumtimi vlerėson nu

Masa e pėrfitimit nga leja e lindjes pas datės 1 janar 2015

Open Data Albania ka pėrllogaritur masėn e pėrfitimit nga leje lindje sipas ligjit tė ri Nr . 104, Datė 31.07.2014 i cili hyn nė fuqi dhe ka efekte zbatimi pas datės 1 janar 2015. Sipas kėtij ligji nuk janė ndryshuar kriteret e pėrfitimit tė

Shoqėri Aksionere nė vite. Fluksi i themelimeve apo shndėrrimit nė SHA 1993 - 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me Numrin e Shoqėritė Aksionare aktive qė janė themeluar ose janė shndėrruar tė tilla nga viti 1993 deri nė qershor 2014. Treguesit bazohen nė tė dhėna tė databazės sė Qendrės Kombėtare tė Regjistrime

Tregues mbi eksportin e naftės bruto sipas destinacionit 2005-2013

Open Data Albania po hulumton mbi tregues tė eksportit tė naftės bruto nė vitet 2005-2013. Duke filluar nga viti 2005 dhe deri nė vitin 2013, sasia dhe vlera e eksporteve tė naftės bruto kanė ardhur nė rritje tė vazhdueshme. Ky fakt vjen si pasojė

Ndėrtimi, nėn sektorėt sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionere qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė nė sektorin Ndėrtim. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar nė ba

Shėrbimet, nėnsektorė sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere, qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionare SHA qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr sektorin Shėrbime. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar

Bujqėsia sipas numrit dhe kapitalit tė Shoqėrive Aksionere, qershor 2014

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me numrin dhe vlerėn e kapitalit tė Shoqėrive Aksionere SHA qė operojnė nė Republikėn e Shqipėrisė nė sektorin Bujqėsi. Treguesit kanė burim Qendrėn Kombėtare tė Regjistrimit QKR, dhe janė realizuar n