Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Qeverisje Lokale

Komuna tė fituara nga kandidat tė tė njėjtės forcė politke. Fenomeni bastion 2000-2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė komunave nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban informa

Raporte gjinore nė listat e kryetareve tė bashkive  2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban infor

Kryetarė Bashkie me mandat tė ripėrsėritur  2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmbajnė inf

Kryetar Bashkie sipas kahut politik tė subjektit qė i kandidon  2000 - 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetarėve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmbajnė inf

Bashki tė fituara nga kandidat tė tė njėjtės forcė politike. Fenomeni “bastion”  2000 – 2015

Open Data Albania ka hulumtuar mbi pėrzgjedhjen e kryetareve tė bashkive nė katėr proceset e fundit elektorale.  Tė dhėnat janė marrė nė buletinet elektronike apo manuale tė Komisionit Qendrorė tė Zgjedhjeve. Artikulli hulumtues pėrmban infor

Lejet e Ndėrtimit Sipas Qarqeve

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim mbi numrin e lejeve tė ndėrtimit tė dhėna nė Shqipėri sipas qarqeve gjatė viteve tė fundit, bazuar nė tė dhėnat e INSTAT.Leje ndėrtimi ėshtė njė autorizim pėr tė filluar punė mbi njė projekt ndėrtimi. Leja ėsht

Popullsia nė Tiranė nė vitet 2001-2009

Tirana ėshtė njė ndėr qytetet mė tė synuara pėr banim nga shqiptarėt. Ndėr vite ajo ka qenė mikpritėse e shumė tė ardhurėve nga rrethet, por edhe shumė tė tjerė janė larguar prej saj. Gjithsesi, ritmet e numrit tė banorėve nė kryeqytet kanė gji

Popullsia urbane dhe rurale nė vitet 1950-2050

Tė dhėnat mbi popullsinė qė jeton nė zonat urbane dhe rurale bėjnė pjesė nė grupin e treguesve tė Zhvillimit Rural ose/dhe Urban. Pėrgjithėsisht, vendet e zhvilluara tentojnė tė kenė njė popullsi mė tė lartė nė zonat urbane krahasuar me atė rurale