Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Punesimi

Tė punėsuar nė sektorin publik, buxhetuar pėr vitin 2018

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat nė lidhje me numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2018. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat shoqėruese tė ligjit pėr buxhetin e shtetit 2018. Insitucionet Buxhetore janė ministritė, dre

Deputetėt, tė ardhura tė deklaruara sipas burimit tė krijimit Viti 2016 Renditje

Open Data Albania ka renditur Deputetėt e Kuvendit sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2016. Deputetėt janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė interesit. Deputetėt duhet tė dorėzojė nė fillim

Tė punėsuar nė sektorin buxhetor 2016

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2016. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat shoqėruese tė ligjit pėr buxhetin e shtetit 2016. Insitucionet Buxhetore janė ministritė, dr

Subjekteve punėdhėnėse sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe numrit tė tė punėsuarve 2010-2014

Open Data Albania po hulumton mbi numrin e subjekteve edhe kategorizimin e tyre sipas formės ligjore, shpėrndarjes nė qarqe dhe grupimit sipas numrit tė tė punėsuarve. Me Subjekt Punėdhėnės do tė kuptojmė ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekon

Raporti gjinor nė pronėsinė apo administrimin e Njesive Ekonomike 2005-2014

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėna lidhur me raporte gjinore nė administrimin apo pasjen nė pronėsi, tė njesive ekonomike aktive nė vitet 2013-2014. Nė kėtė rast bėhet fjalė pėr ēdo subjekt qė ushtron njė veprimtari ekonomike, pavarėsisht fo

Struktura e kontribuesve sipas sektorėve dhe karakterit tė punėsimit,  2008-2014

Open Data Albania po hulumton mbi strukturėn e kontribuesve nė skemėn e sigurimeve shoqėrore pėr vitet 2008-2014. Pėr kryerjen e analizės jemi bazuar nė tė dhėnat statistikore pėr vitin 2014 tė publikuara nga Instituti i Sigurimeve Shoqėrore. Subj

Kontribues nė skemėn e sigurimeve shoqėrore nė qytet dhe nė fshat 2008-2014

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me numrin e kontribuesve nė skemėn e sigurimeve shoqėrore sipas ēdo kategorie. Deri nė vitin 2013, numri i kontribuesve tė vetėpunėsuar nė bujqėsi ėshtė llogaritur mbi bazėn e periudhave tė pagu

Shtetas tė huaj tė punėsuar nė Republikėn e Shqipėrisė 2014

Open Data Albania po hulumton lidhur me shtetas tė huaj tė pajisur me leje qėndrimi e qė jetojnė e punojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr periudhėn 2011-2014. Nė vitin 2014 nė vendin tonė raportohet se janė pajisur me leje punėsimi nga Shėrbimi Ko

Paga mesatare mujore nė sektorin shtetėror dhe privat, Shqipėria dhe vendet e rajonit

Open Data Albania po hulumton mbi nivelin e pagės mesatare mujore nė sektorin shtetėror dhe atė privat. Paga mesatare mujore ėshtė paga bruto qė merr njė i punėsuar nė sektorin shtetėror/privat pėr punėn qė ka kryer. Kjo pagė pėrbėhet nga: a) paga

Tė punėsuar nė sektorin buxhetor 2015

Open Data Albania ka pėrditėsuar tė dhėnat nė lidhje me numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2015. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat shoqėruese tė ligjit pėr buxhetin e shtetit 2015. Institucionet Buxhetore janė ministritė, d

Shtetas tė huaj tė punėsuar nė Republikėn e Shqipėrisė 2011-2013

Open Data Albania ka kryer njė hulumtim lidhur me shtetas tė huaj qė janė tė pajisur me leje qėndrimi e qė jetojnė e punojnė nė Republikėn e Shqipėrisė pėr periudhėn 2011-2013. Nė vitin 2013 nė vendin tonė raportohet se janė pajisur me leje punėsi

Tregues mbi kriteret dhe masėn e pėrfitimit tė Lejelindje. Shqipėri, Kosovė dhe vende tė Europės korrik 2014

Open Data Albania po hulumton pėrfitimet qė vijnė nga leja e lindjes nė Republikėn e Shqipėrisė, Kosovė dhe vende tė Europės. Nė vendin tonė pėrfitimi pėr barrėlindje i jepet njė gruaje tė siguruar, lidhur me barrėn dhe lindjen e fėmijės. Kusht pė

Tė punėsuar nė sektorin buxhetor 2014

Open Data Albania ka hulumtuar mbi numrin e tė punėsuarve nė institucionet buxhetore pėr vitin 2014. Tė dhėnat janė marrė nga tabelat me parashikime buxhetore tė Ministrisė sė Financave. Institucionet Buxhetore janė ministritė, drejtoritė nė vartė