Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Raste tė drejtimit tė automjeteve nė gjendje tė dehur 2004 - 2012

7 vite mė parė
share()?>
Open Data Albania po hulumton mbi autorė tė dėnuar dhe ēėshtje gjyqėsore si pasojė e drejtimit tė automjetit nė gjendje tė dehur dhe pa dėshmi aftėsie. Ky veprim ėshtė parashikuar nga Ligji Penal si njė nen mė vete dhe nė total gjatė 9 viteve janė dėnuar 2073 persona. Masa penalizuese pėr kėtė vepėr penale ėshtė nga dėnimi me gjobė deri nė gjashtė muaj heqje lirie. Viti me mė shumė ēėshtje tė hetuara ėshtė viti 2010, konkretisht me 438 ēėshtje gjyqėsore dhe gjithashtu edhe viti me mė shumė persona tė dėnuar 455. Pėr fat te keq numri i personave tė proceduar vjen nė rritje dhe kjo dėshmon mosrespektim tė kritereve tė sigurisė sė jetės nga aksidentet.Burim: Ministria e Drejtėsisė
Komentet dhe pėrpunimi: ODA


Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Dashamir Biēaku