Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019

Institucione arsimore jo-publike parauniversitare qė funksionojnė nė Tiranė. Viti shkollor 2011-2012

8 vite mė parė
share()?>
Tirana, rrethi kryesor me qendėr kryeqytetin e vendit ka edhe numrin mė tė lartė tė shkollave dhe institucioneve tė edukimit jo-publik parauniversitar. Nė Tiranė funksionojnė 254 shkolla qė ėshtė dhe 43.79% e totalit tė institucioneve arsimore jo-publike parauniversitare nė shkallė vendi. Nė Tiranė funsionojnė 95 kopshte private, 82 shkolla 9-vjecare, 57 gjimnaze dhe 20 institucione tė tjera tė edukimit jo-publik parauniversitar.

Lista e shkollave dhe institucioneve arsimore jo-publike parauniversitare qė funksionojnė nė Tiranė.


Burimi: Ministria e Arsimit dhe Shkencės
Drejtoria e Zhvillimit tė Arsimit Jo-Publik

Te dhenat paraqiten te permbledhura ne tabelen me poshte:


Burimi: Ministria e Arsimit dhe Shkencės
Drejtoria e Zhvillimit tė Arsimit Jo-Publik


Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: MA Dhurata Milori