Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Brahaj says it openly. Balla amendments to Anti-Defamation package protect authors of corruption

3 muaj mė parė
share()?>
Amendamentet e deputetit Balla pėr Paketėn Ligjore Anti Shpifje ishin njė goditje pėrfundimtare dhe fatale pėr fjalėn e lirė.
Sipas kėtyre amendamenteve vendimet e Bordit tė AMA ndryshe nga dje R/AMA dhe Kėshillit tė Ankesave do tė apelohen nė Gjykatė Administrative.


Kjo gjykatė kundėrshton gjobėn ose sanksionin, merret me procedurėn. Gjykata Administrative do vlerėsojė a u thirre nė afat, a ishte numri i anėtarėve tė duhur nė mbledhjen ku tu vu gjoba dhe a ke bėrė ankesė kundėr gjobės po nė afate.
Nėse ke tė drejtė e nėse ke thėnė tė vėrtetėn e duhur kėtė nuk ke mė as tė drejtė tė apelosh nė gjykatė Civile.
Nėse shqyrtimi i bėrė ėshtė i gabuar dhe pėrmbajtja objekt shqyrtimi e pasuar me gjobė ėshtė e vėrteta dhe jo gjykuar keq si “pėrmbajtja pėr prishje reputacioni” kėtė gjykata administrative as nuk e merr mundimin ta shqyrtojė.
Amendamentet Balla kanė lėnė fjalėn e lirė tėrėsisht nėn fatin e bordit dhe kėshillit tė rrogėtarėve. Kanė prerė rrugėn pėr tė vijuar betejėn nė gjykata civile.
Pas kėtij ligji ēdo klient qė fiton tender nga ato qė ne u vėmė flamur tė kuq si shenjė e korrupsionit tė mundshėm mund tė na padisė tek ama pėr Prishje Reputacioni. Dhe ēdo rrogėtar i emėruar nga qeveria Rama mund tė mbrojė klientėt e qeverisė nė Kurriz tė Fjalės sė Lirė. Qė sot beteja ime pėr tė treguar klientėt e korrupsionit ėshtė mė e vėshtirė.Multimedia: Standard
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: Dec 19, 2019
Titulli i publikimit: Brahaj says it openly. Balla amendments to Anti-Defamation package protect authors ofcorruption
Pėrshkrim i publikimit: Amendamentet e deputetit Balla pėr Paketėn Ligjore Anti Shpifje ishin njė goditje pėrfundimtare dhe fatale pėr fjalėn e lirė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :