Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Pasuria e 61 kryebashkiakėve, si i shtuan paratė brenda vitit

2 vite mė parė
share()?>
Janė 61 kryetarė bashkish tė zgjedhur me shumicė votash, nga tė cilėt disa janė pozicionuar pėr herė tė parė nė vitin 2015, e tė tjerė qė qėndrojnė me 2, 3 e madje mė shumė mandate. Disa kanė pasuri modeste, ndėrsa tė tjerė gėzojnė depozita e prona nė vlerė tė jashtėzakonshme. “Shekulli” publikon sot pasuritė qė zotėrojnė kryebashkiakėt qė drejtojnė bashkitė mė tė mėdha tė vendit. Qazim Sejdini i Elbasanit dhe Vangjush Dako i Durrėsit, si kryetarė jetėgjatė zotėrojnė prona dhe tė ardhura tė frikshme, tė cilat shtohen edhe nga aktivitetet e bashkėshorteve tė tyre. Pas nuk ngelet as drejtuesi i bashkisė Korēė, Sotiraq Filo, por edhe Voltana Ademi e Shkodrės, e cila veē  pagės vjel tė ardhura nga qiradhėnia e disa njėsive tė banimit.

Ndėrkohė, kryetari i Tiranės, Erjon Veliaj, i ri nė kėtė detyrė, por me karrierė tė gjatė  politike, deklaron se shtylla e familjes pėr zgjerim tė pasurisė ėshtė bashkėshortja e tij, ndėrsa vetė ai veē pagės vjetore 1.5 milionė lekė deklaron nė vitin 2017 se ka shitur edhe njėrėn prej makinave 8000 euro. Tė dhėnat analitike janė publikuar nga “Open Data” dhe tregojnė se si janė rritur tė ardhurat, pasuritė e paluajtshme dhe shpenzimet e tyre, tė mbėshtetura kėto edhe nga fitimet e bashkėshortėve. Bazuar nė deklaratat e pasurisė pėr secilin individ, tė dhėnat janė publikuar nė mėnyrė legjitime pėrmes sė drejtės sė informimit, ndėrsa ato veē tė tjerash shėrbejnė edhe si pikė orientimi pėr votuesit, tė cilėt shohin dhe gjykojnė integritetin e zyrtarėve tė lartė.

Multimedia: shekulli
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 21/07/2018
Titulli i publikimit: Pasuria e 61 kryebashkiakėve, si i shtuan paratė brenda vitit
Pėrshkrim i publikimit: Janė 61 kryetarė bashkish tė zgjedhur me shumicė votash, nga tė cilėt disa janė pozicionuar pėr herė tė parė nė vitin 2015, e tė tjerė qė qėndrojnė me 2, 3 e madje mė shumė mandate. Disa kanė pasuri modeste, ndėrsa tė tjerė gėzojnė depozita e prona nė vlerė tė jashtėzakonshme.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :