Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Pasuria e Veliajt si e Ramės, mė shumė para i fitojnė gratė (DEKLARATA)

2 vite mė parė
share()?>
Nė deklaratėn e pasurisė pėr vitin 2017, pasuria e Erion Veliajt u shtua vetėm me paratė e rrogės dhe kursimet e dietave nė udhėtimet jashtė vendit. 1 573 940 lekė nga rroga deklaroi Veliaj tė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė sė Tiranės, pra rreth 15 milion lekė tė vjetra.

Vitin qė shkoi Veliaj shiti edhe mjetin e tij, njė Peugeot, pėr 8 mijė euro dhe kurseu rreth 10 milion lekė tė vjetra  nga dietat e udhėtimeve jashtė vendit.

Por ē’ka bie nė sy nė pasurinė e tij janė fitimet disa herė mė tė larta tė bashkėjetueses sė tij, Ajola Xoxės, e cila drejton njė aktivitet tė konsulencės ligjore.

Shtesat nė llogarinė bankare tė Xoxės janė me 50 apo 30 mijė euro, shuma disa herė mė tė larta se ato tė bashkėshortit, qė siē duket kursehet edhe nė shpenzimet jashtė vendit pėr tė sjellė nė shtėpi paratė e faturave tė dietave.

Nė kėtė pikė, ēifti Veliaj-Xoxa janė tė ngjashėm me familjen kryeministrore. Nga deklarata e pasurisė sė familjes Rama, binte nė sy fakti qė kryeministri sillte nė shtėpi paratė e rrogės dhe ndonjė lek tė fituar nga shitja e pikturave, kurse kur bėhej fjalė pėr lėvizjen e shumave tė mėdha, psh blerje toke, paguante Linda Rama nga tė ardhurat e saj, disa herė mė tė larta se tė bashkėshortit.

Mė poshtė tė dhėnat e marra nga Open Data, pėr pasurinė e Veliajt.

ERION VELIAJ, TE ARDHURAT PER VITIN 2017

Tė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 573 940 Lekė, nga paga si Kryetar i Bashkisė Tiranė.

Tė ardhura me vlerė 8 000 Euro nga shitja e autoveturės tip Peugot, sipas kontratės noteriale me datė 19.12.2017

1) Shtesė me 856 007,73 Lekė nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, me tė ardhurat nga paga, dietat dhe rimbursimet e biletave pėr lėvizjet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 2 028 049,39 Lekė

2) Shtesė me 9 110,11 Euro nė llogarinė bankare pranė Credins Bank, nga tė ardhurat e pagės, dietave dhe rimbursimet e biletave pėr udhėtimet dhe pjesėmarrjen nė aktivitetet ndėrkombėtare jashtė shtetit si dhe nga shitja e autoveturės tip Peugot. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 10 135,32 Euro.

3) Gjendje me vlerė 0 USD nė llogarinė pranė Credins Bank, e cila ėshtė mbyllur.
4) Gjendje me vlerė 5 308,41 Euro nė llogarinė bankare pranė Intesa San Paolo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesinit tė bashkėjetueses. Nuk ka ndryshim nga deklarimi i mėparshėm.

5) Shtesė me 8 USD nė llogarinė bankare pranė Intesa San Polo, krijuar me tė ardhurat nga paga e subjektit dhe ushtrimi i profesionit tė bashkėjetueses. Gjendja e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 8 302,10 USD, e pėrbashkėt me bashkėjetuesen.

TE ARDHURAT E AJOLA XOXES PER VITIN 2017

Bashkėjetuesja, tė ardhura me vlerė 5 706 013 Lekė nga aktiviteti i konsulencės ligjore, biznes me NIPT K91503025N.

6) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 50 253,62 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
7) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė BKT me vlerė 32 169,41 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
8) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 5 497,03 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
9) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 11 472,64 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
10) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 33 049,79 Euro, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.
11) Bashkėjetuesja, gjendje e llogarisė bankare pranė Intesa San Paolo me vlerė 1 875 910 Lekė, tė ardhura nga ushtrimi i profesionit.Multimedia: lapsi.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 09/07/2018
Titulli i publikimit: Pasuria e Veliajt si e Ramės, mė shumė para i fitojnė gratė (DEKLARATA)
Pėrshkrim i publikimit: Nė deklaratėn e pasurisė pėr vitin 2017, pasuria e Erion Veliajt u shtua vetėm me paratė e rrogės dhe kursimet e dietave nė udhėtimet jashtė vendit. 1 573 940 lekė nga rroga deklaroi Veliaj tė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė sė Tiranės, pra rreth 15 milion lekė tė vjetra.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :