Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

Zbulohet pasuria e Edi Ramės, ja sa merr nga punėt artistike kryeministri

2 vite mė parė
share()?>
Nuk ėshtė rroga e vetmja pasuri qė mbahet kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama. Kjo pasi numri njė i Qeverisė merr tė ardhura edhe nga punėt artistike, apo edhe honoraret ku ka deklaruar se merr 51.000 lekė.

Kėshtu, Rama tė ardhura neto nga paga merr 2 015 199 Lek, ndėrsa tė ardhura neto nga krijimtaria artistike, shitje e punėve artistike merr 3 894 352 Lek.

Ndėrkaq, sipas spending data.al nisur nga deklarimi i Ramės, deri tani ka shlyer shumėn prej 4 852 Euro pėr kredinė me vlerė 80 000 Euro, afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank.

Kredia ėshtė pjesė e regjistrit martesor dhe detyrimi i mbetur nė datėn 31 Dhjetor 2017 ėshtė 26 460 Euro.

Ndėrsa edhe bashkėshortja e tij, Linda ka shlyer shumėn prej 4 853 Euro pėr kredinė e pėrbashkėt me vlerė 80 000 Euro, me afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank.

Nga ana tjetėr, Linda Rama, gjatė vitit 2017, deklaron tė ardhura nga puna si eksperte 1 849 983 lekė, tė ardhura nga honoraret 1 241 276 lekė, qira nga apartamentet 2 712 180 lekė dhe interesa bankare 2 394 lekė.

Ndėrkaq, i biri i kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Rama, Gregor Rama, rezulton se jeton me qira si dhe se gjatė vitit 2017 ka marrė 400 mijė lekė tė vjetėr borxh. Nga shitja e vlerave tė artit, Gregori, gjatė vitit 2017, ka fituar 28 mijė euro.

Sa i pėrket pjesės tjetėr tė pasurisė tė ardhura tė tjera etj., mund ta shikoni kėtu.

Multimedia: Gazeta Shqiptre
Datė publikimi: 14/06/2018
Titulli i publikimit: Zbulohet pasuria e Edi Ramės, ja sa merr nga punėt artistike kryeministri
Pėrshkrim i publikimit: Nuk ėshtė rroga e vetmja pasuri qė mbahet kryeministri i Shqipėrisė, Edi Rama. Kjo pasi numri njė i Qeverisė merr tė ardhura edhe nga punėt artistike, apo edhe honoraret ku ka deklaruar se merr 51.000 lekė. Kėshtu, Rama tė ardhura neto nga paga merr 2 015 199 Lek, ndėrsa tė ardhura neto nga krijimtaria artistike, shitje e punėve artistike merr 3 894 352 Lek.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :