Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Edi Rama i dha Shkėlqim Fushės 29 milionė euro brenda dy viteve

2 vite mė parė
share()?>
200 transaksione nė 2 vjet, 100 transaksione nė vit, rreth 9 brenda muajit. Ky ėshtė bilanci i gjithė faturave qė qeveria shqiptare i ka paguar Shkėlqim Fushės, tė kompanisė qė ka propozuar tė marrė me PPP Teatrin Kombėtar.

Vendin qė dikur ka patur Vilma Nushi, si pronarja e njė prej kompanive qė ka marrė mė shumė para nga qeveria Rama, tashmė ka nisur ta zėrė Shkėlqim Fusha. Pėr Fushėn, Rama po mendon tė kalojė nė Kuvend njė ligj tė veēantė, nėpėrmjet tė cilit do t’i japė tokė nga 13 mijė metrat katrorė tė pasurisė kombėtare (teatrit) pėr tė ndėrtuar kullat qė ka planifikuar, me kushtin qė tė ndėrtojė njė teatėr tė ri.

Nga njė llogaritje e “Hashtag.al”, del se shuma e milionave qė Rama i ka dhėnė Fushės, ėshtė as mė shumė e as mė pak se 29 milionė euro, pra, vetėm 1 milion euro mė pak nga sa do kushtojė teatri i ri qė do ndėrtojė Fusha, sipas shifrave tė servirura nga kryebashkiaku i Tiranės, Erion Veliaj. (Kliko kėtu Transaksionet)

Harta e shpėrndarjes sė tenderave dhe koncesioneve kulmon me Bashkinė e Tiranės, ku Fusha ka marrė pjesėn mė tė madhe. E fundit ėshtė Amfiteatri i Tiranės mbi 300 milionė lekė tė vjetra (sipas tė dhėnave marrė nga OpenData).

Sheshi Skėnderbej 9 miliardė e 780 milionė lekė tė vjetra, parkimi nėn sheshin Skėnderbej 2 milionė euro, tendera pastrimi, gjelbėrimi, asfaltime dhe shkollash nė Tiranė, janė disa nga dakordėsitė e tjera mes Fushės dhe Veliajt.

Fusha ka pėrfituar 1,8 milionė euro edhe nga tenderi i rikonstruksionit tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, asokohe drejtuar nga Saimir Tahiri.

Qytetet e tjera ku ka pėrfituar janė Vlora (Bulevardi dhe Sheshi i Flamurit), Himara (shėtitorja), Durrėsi (rregullim rrugėsh) dhe bashkitė Vorė, Lezhė, Lushnje, Roskovec, Krujė e Divjakė. Tė papėrfillshme brenda shumės 29 milionė euro mbeten disa kontrata me QSUT-nė, Sanatoriumin, Autoritetin Rrugor dhe Ministrinė e Kulturės./Hashtag.alMultimedia: Hashtag.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 19/06/2018
Titulli i publikimit: Edi Rama i dha Shkėlqim Fushės 29 milionė euro brenda dy viteve
Pėrshkrim i publikimit: 200 transaksione nė 2 vjet, 100 transaksione nė vit, rreth 9 brenda muajit. Ky ėshtė bilanci i gjithė faturave qė qeveria shqiptare i ka paguar Shkėlqim Fushės, tė kompanisė qė ka propozuar tė marrė me PPP Teatrin Kombėtar.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :