Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Dhjetor 2019

Skandali – Lali Eri kapet mat/ Ja si i zhvat fondet publike

2 vite mė parė
share()?>
Ish-kryetari i Kėshilltarėve demokratė nė Bashkinė e Tiranės, Leonard Olli, ka vijuar sulmet ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Me anė tė njė postimi nė rrjetet sociale, Olli shprehet se, “ndėrsa qeveria, ėshtė bėrė njėsh me krimin e organizuar, vasali i Ramės nė Tiranė, lali Er, vijon me grabitjen e fondeve publike.

Sipas tij, qė prej kohės qė mori drejtimin e Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj po i zhvat qytetarėt ndėrsa shton se ai ka dhėnė mbi 250 tendera pa garė.

Postimi i Leonard Ollit:

Ujku, ujku, por ēakalli bente kerdine! Ndersa qeveria eshte bere njesh me krimin e organizuar, vasali i Rames ne Tirane, lali Eri vijon grabtjen e fondeve publike. Nga koha qe hyri ne bashki e deri me sot, numerohen mbi 250 tendera qe jo vetem jane bere pa gare apo me gara korruptive, por qe pa diskutim jane thuajse te barabarte me vlerat e fondeve limite. Klinetet e pushtetit jane respektuar deri ne detaj, por pa dyshim edhe.xhepat e lalit… Prej tre vitesh, banoret dhe bizneset e Tiranes jane derrmuar nga supertaksat, supertarifat, gjobat e ēdo mjet e forme vjedhjeje fiskale, duke i detyruar te jetojne ne minimume jetike e te poshteruar nga arroganca e tirmave te lalit. Tashme te gjithe jane te ndergjegjshem se ku perfundojne leket e tyre dhe do te vijojne te shkojne! Sot te gjithe jane te ndergjegjshem se qeverisen nga nje bande kaēakesh, ne nivel qendror dhe ne Tirane, qe po bejne “plaēke” nga djersa dhe mundi i ēdo qytetari e ēdo pasuri publike! Pa folur ketu per mafien e betonit, qe e ka bere lalin si lavatriēen e arte…. Edhe rendi skllavopronarise do te ndihej inferior ndaj rendit rilindist! E pra krisma nuk ka pasur….. Ndersa yjet rrine dhe veshtrojne…. (http://openprocurement.al) /CNA.alMultimedia: City News Albania
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 26/05/2018
Titulli i publikimit: Skandali – Lali Eri kapet mat/ Ja si i zhvat fondet publike
Pėrshkrim i publikimit: Ish-kryetari i Kėshilltarėve demokratė nė Bashkinė e Tiranės, Leonard Olli, ka vijuar sulmet ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :