Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

13 miliardė lekė nga tenderat/ Si u favorizua kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė

3 vite mė parė
share()?>
Kompania “Alko-Impex General Construction SHPK” e cila ka si administrator Arbėr Abazin, nipi i deputetit tė PS Sadri Abazi sipas tė dhėnave nga “Open Data Albania” ka garuar nė 19 proceduar tenderimi dhe ka arritur tė fitojė 17 tendera qė kryesisht me bashkinė e Tiranės. Pėrgjatė vitit 2016-2017 kompania e tij ka fituar plot 13,4 miliardė lekė nga tenderat nė 7 bashki kryesisht nė ofrimin e shėrbimit tė pastrimit tė qytetit.

Me bashkinė e Tiranės ai ka fituar rreth  8.7 milionė dollarė pėr “Shėrbimi i pastrimit tė Zonės Tirana III”.

4 tendera kompania i ka fituar nė bashkinė e Librazhdit, tė cilat llogariten mbi njė vlerė prej 683 mijė dollarė, ndėrsa pėr tenderin e pastrimit tė qytetit njė fond prej 51 mijė dollarėsh, njė kontratė e lidhur mė 27.10 2017.

Nga kjo kontratė, firma e Abazit ka fituar njė tender tjetėr 4-vjeēar pėr shėrbimin e pastrimit, nga e cila ka fituar njė shumė prej 463 mijė dollarėsh.

Po ashtu, kompania ka fituar tendera edhe nė bashkinė e Devollit, sėrish pėr shėrbimin e pastrimit dhe ka fituar 42.9 mijė dollarė.

Nė bashkinė e Pukės, firma ka fituar tenderin e sistemimit tė lagjes pas Pallatit tė Kulturės dhe njė fond prej 2018 mijė dollarėsh.

Nė bashkinė e Dibrės 2.9 milionė dollarė pėr rinovimin e bulevardit “Elez Isufi” dhe rrugėn e Muzeumit.

Kjo firmė ka fituar tendera edhe nė bashkinė e Kavajės dhe Peqinit gjatė vitit 2016.Multimedia: DIELL ONLINE-AL
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 23/05/2018
Titulli i publikimit: 13 miliardė lekė nga tenderat/ Si u favorizua kompania e nipit tė deputetit tė PS-sė
Pėrshkrim i publikimit: Kompania “Alko-Impex General Construction SHPK” e cila ka si administrator Arbėr Abazin, nipi i deputetit tė PS Sadri Abazi sipas tė dhėnave nga “Open Data Albania” ka garuar nė 19 proceduar tenderimi dhe ka arritur tė fitojė 17 tendera qė kryesisht me bashkinė e Tiranės.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :