Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

PUBLIKOHET DOKUMENTI, TJETĖR AKS RRUGOR ME PAGESĖ PĖR 13 VITET E ARDHSHME

2 vite mė parė
share()?>
Njė tjetėr aks rrugor i ėshtė dhėnė me koncesion privatit.

Bėhet fjalė pėr aksin rrugor Thumanė – Vorė. Dokumenti i dhėnies me koncesion tė kėsaj rruge nga ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, ėshtė bėrė publik nga Open Data Albania, sakaq, njė njoftim ka bėrė edhe drejtoresha Aranita Brahaj. Brahaj, u bėn thirrje banorėve tė Vorės dhe Thumanės tė dalin tė protestojnė para se tė lidhet kontrata dhe tė paguajnė kostot e dėmit kontraktor privatit, si pėr rastin e koncesionit nė Morinė.

Nė dokument thuhet se shifra qė do tė paguhet, do tė pėrcaktohet nga ofertat qė do tė paraqesin kompanitė private tė interesuara. Kohėzgjatja e kontratės sė koncesionit/PPP ėshtė vendousr tė jetė pėr 13 vjet.

Multimedia: NewsBomb
Datė publikimi: 23/03/2018
Titulli i publikimit: PUBLIKOHET DOKUMENTI, TJETĖR AKS RRUGOR ME PAGESĖ PĖR 13 VITET E ARDHSHME
Pėrshkrim i publikimit: Njė tjetėr aks rrugor i ėshtė dhėnė me koncesion privatit. Bėhet fjalė pėr aksin rrugor Thumanė – Vorė. Dokumenti i dhėnies me koncesion tė kėsaj rruge nga ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė,
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :