Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

“Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bėmat dhe pasuria e deputetit tė LSI-sė

3 vite mė parė
share()?>
Lėvizja Socialiste pėr Integrim po dobėsohet nga dita nė ditė. Shkėrmoqja e saj ka nisur qė nė bazė me largimin e kėshilltarėve pėr tė vijuar mė tej nė qendėr me braktisjen e deputetėve.

Kujtojmė se prej disa muajsh LSI po pėrballet me largimet e kėshilltarėve bashkiakė nė rrethe dhe nė kėto rrethana, duket se kryetarja e  LSI –sė Monika Kryemadhi e ka situatėn jashtė kontrollit.

Pas braktisjes nga kėshilltarėt Kryemadhi ėshtė pėrballur me kundėrshtimin dhe braktisjen e deputetėve tė LSI -sė.

Janė tre deputetė, tė cilėt nuk u janė bindur urdhėrave tė Monika Kryemadhit pėr mosbindjen civile, apo pėr bllokimin me dhumė tė seancave parlamentare.

Ndėrmjet kėtyre deputetėve, (Edmond Haxhinasto dhe Edmond Panaritit) bėn pjesė edhe Nasip Naēo, i cili nuk ka firmosur kėrkesėn pėr dėnimin e Kryeministrit Edi Rama pėr shkak tė fjalorit.

Nė seancėn plenare, ku u tentua qė tė bllokohej foltorja, deputeti Naēo ėshtė parė nė rolin e spektatorit nė fund tė sallės, duke mos iu bashkangjitur Kryemadhit, e cila kishte bashkė me kolegė tė tjerė tė opozitės kishin uzurpuar foltoren e Kuvendit.

Nasip Naēo qė nga viti 2003 e deri mė sot ka mbajtur poste tė ndryshme shtetėrorė duke filluar qė nga detyra e prokurorit, udhėheqja e Prokurorisė sė Durrėsit, e mė pas nė politikė, si Ministėr i Drejtėsisė e anėtar i KLD –sė, si  dhe tashmė deputet nėn siglėn e LSI –sė.

Naēo ka qenė pjesė e Qeverisė jo vetėm nėn udhėheqjen e Edi Ramės, por edhe nėn udhėheqje e Sali Berishės.

Naēo ka qenė pjesė e “Qeverisė Berisha” ku ka drejtuar Ministrinė e Ekonomisė nė kohėn kur prokuroria ka hetuar disa tendera pėr sasira qindra-miojėra tonė naftė bruto.

Bėmat e Nasipit nuk janė tė pakta.

Nė kohėn qė kanė Ministėr Drejtėsia dhe njėherėsh anėtar i KLD –s, Naēo ka qenė i ashpėr me gjyqtarėt dhe prokurorėt qė kanė fshehur pasuritė.

Po sa rėndon kuleta e deputetit Naēo?

CNA.al sjell tė detajuar pasurinė e Naēos qė nga viti 2003 e deri mė nė vitin 2017.

Ndryshimet mė tė mėdha nė pasurinė e ish-Ministrit tė Drejtėsisė Nasip Naēo, sipas tė dhėnė tė Open Spending Albania,vėrehen nė vitet 2012 dhe 2014.

Nė  vitin 2012, Naēo ka deklaruar se zotėronte njė shtėpi, dhe gjendja e llogarive tė tij bankare ishte 4 milionė lekė dhe 500 euro, si dhe 3 298 200 lekė kredi e pashlyer . Ndėrsa nė vitin 2014, Naēo ka deklaruar se tė ardhurat e tij janė 3 073 178 lekė dhe 200 euro. Ai ka shtuar nė pronėsi njė makinė me vlerė 7 mijė euro. Gjendja e llogarive tė tij bankare ėshtė rritur nė 3 445 496 lekė.

Po, nė vitin 2014 ministri i Drejtėsisė dhe njėkohėsisht anėtar i KLD-sė, Nasip Naēo, ka deklaruar njė shtėpi banimi plus shtesė me sipėrfaqe 170 metėr katrorė nė zonėn e Bllokut nė Tiranė. Tė ardhurat nga paga si ministėr kanė qenė 2.1 milionė lekė .

Viti 2003

Bashkėshortėt, pronar tė njė shtėpie banimi nė Tiranė me sip. 80 m2, 5 300 000 lekė, blerė me kredi bankare, sipas deklaratės vitit 2003.

Pronar me 100% i shtėpi banimi dhe shtesė, me blerje, me sip. 170 m2, nė vlerėn 6 500 000 lekė, pjesė e regjimit martesor, sipas deklaratės vitit 2009.

Vajza, Betina Naēo, sė bashku me bashkėshortin deklarojnė nė vitin 2017 se zotėrojnė dy pasuri tė llojit arė me sip. 811 m2 dhe 1255 m2 dhe njė pasuri tė llojit truall me sip. 1800 m2, blerė sipas kontratės sė datės 20.11.2015 dhe rregjistruar pranė ZVRPP Durrės, 16 842 900 lekė.

Gjendje para cash, viti 2003, 5 000 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, blerė veturė tip Hyundai nė vitin 1993, 300 000 lekė, deklaruar nė vitin 2006.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, blerė nė vitin 2007 veturė tip Benz, 500 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, shitur nė vitin 2007 veturė tip Hyundai, 250 000 lekė.

Bashkėshortja, deklaron nė vitin 2015, veturė tip Benz, 7 000 euro.

Kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet.

Viti 2004

Tė ardhura nga paga pranė Prokurorisė sė Pėrgjithshme, 1 600 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 200 100 lekė.

Gjendje para cash, shtuar me 500 000 lekė.

Viti 2005

Tė ardhura nga paga pranė Prokurorisė sė Pėrgjithshme, 1 600 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 200 100 lekė.

Gjendje para cash, shtuar me 500 000 lekė.

Viti 2006

Tė ardhura nga paga pranė Prokurorisė sė Rrethit Durrės, 1 343 098 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 348 000 lekė.

Gjendje para cash, pakėsuar me 2 350 000 lekė, kaluar nė depozitė bankare.

Gjendje para cash, shtuar me 300 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, blerė veturė tip Hyundai nė vitin 1993, 300 000 lekė, deklaruar nė vitin 2006.

Pėrshkrim shpenzimi

Shlyer nė vitin 2006 -281 713 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 918 424 lekė.

Viti 2007

Tė ardhura nga paga pranė Prokurorisė sė Rrethit Durrės, 1 466 676 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 348 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga shitje veturė tip Hyundai, 250 000 lekė.

Gjendje para cash, 3 800 000 lekė.

Gjendje llogari dhe depozita bankare nė total, 2 700 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, gjendje llogari banakre 3 300 euro, pakėsuar me 1 700 euro.

Shlyer nė vitin 2007 -235 092 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 748 697 lekė./

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, blerė veturė tip Benz, 500 000 lekė.

Viti 2008

Tė ardhura nga paga pranė Prokurorisė sė Rrethit Durrės deri mė 01.07.2008, 317 636 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 174 000 lekė.

Gjendje para cash, 3 800 000 lekė.

Gjendje llogari bankare, 1 000 000 lekė.

Gjendje llogari bankare, 3 605 dollar.

Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 600 euro.

Shlyer nė vitin 2008 -138 448 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 610 249 lekė.

Viti 2009

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 116 000 lekė.

LEXO EDHE:  Zbulohet deputeti pabuks i Lulzim Bashės
Gjendje depozitė bankare, 300 000 lekė.

Bashkėshortja, depozitė nė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 500 euro. Gjendja e parave cash, 3 000 000 lekė.

Kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet, detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 450 000 lekė.

Viti 2010

Tė ardhura nga paga si deputet, 2 841 400 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 500 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 800 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 300 000 lekė.

Bashkėshortja, depozitė nė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 500 euro.

Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 500 000 lekė.

Shlyer nė vitin 2010 -276 000 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 864 000 lekė.

Viti 2011

Tė ardhura nga paga si deputet dhe si ministėr, 1 943 867 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naēo, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė Punėsimit Tiranė, 600 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 2 400 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 300 000 lekė.

Bashkėshortja, depozitė nė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 500 euro.

Gjendje depozitė bankare, shtuar me 1 400 000 lekė.

Gjendje para cash, pakėsuar me 1 000 000 lekė.

Shlyer nė vitin 2011 -276 000 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 3 582 600 lekė.

Viti 2012

Paga si Ministėr dhe N Kryetar i Kuvendit 1 754 903 lekė.

Bashkėshortja pagė si specialiste pranė Drejtorisė rajonale tė punėsimit 589 600 lekė

Tė ardhura nga Shitje automjeti tip Benz A Klas nė vlerėn 5 000 euro.

Bashkėshortėt deklarojnė pakėsime tė depozitave bankare pėr shpenzime tė deklaruara

Detyrime tė paguara nė vlerėn -3 044 400 lekė pėr kredi pėr apartament banimi me principal 5 000 000 lekė.

Blerje automjeti tip Benz B Klas nė vlerėn -7 000 euro.

Viti 2013

Paga si Ministėr i Drejtėsisė dhe Nėnkryetar i Kuvendit 2 312 013 lekė.

Bashkėshortja zonja Theodhora Naēo paga bruto si pėrgjegjėse e sektorit tė shėrbimeve tė brendshme nė Drejtorinė Rajonale tė Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit 761 128 lekė.

Pėrshkrim shpenzimi

Detyrime tė paguara nė vlerėn -3 324 800 lekė pėr kredi pėr apartament banimi me principal 5 000 000 lekė.

Viti 2014

Tė ardhura nga paga si ministėr, 2 107 050 lekė.

Tė ardhura nga pjesėmarrja nė Kėshillin Kombėtar tė Territorit, 80 000 lekė.

Tė ardhura nga pjesėmarrja si anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 125 000 lekė.

Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si pėrgjegjėse sektori nė Drejtorinė Rajonale tė SHKP-sė, Tiranė, 761 128 lekė.

Vajza Betina Naēo, tė ardhura nga aktiviteti privat, agjencia e udhėtimeve “Belize Travel & Tours”, 200 euro.

Pronar me 100 % i njė shtėpie me sip. 170 m2 nė Rr. “Sami Frashėri”, Tiranė, me vlerė 6 500 000 lekė.

Pronar me 100 % i njė automjeti me vlerė 7 000 euro,

Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 429 073 lekė.

Gjendja e parave cash, pakėsuar me 500 000 lekė.

Gjendja e llogarisė depozitė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 716 423 lekė.

Gjendja e llogarisė depozitė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 300 000 lekė.

Kredi nė njė bankė tė nivelit tė dytė, vlera e detyrimit financiar tė pashlyer – 2 728 848 lekė, principali 5 000 000 lekė, afati 25 vjet, norma e interesit 3 %.

Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 euro.

Viti 2015

Tė ardhura nga paga si Ministėr, 1 751 572 lekė.

Tė ardhura nga pjesėmarrja nė Kėshillin Kombėtar tė Territorit, 60 000 lekė.

Tė ardhura nga pjesėmarrja si anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, 80 000 lekė.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Rajonale tė SHKP Tiranė, 634 273 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 287 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 1 013 380 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 300 000 lekė.

Bashkėshortja, depozitė nė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 500 euro.

Bashkėshortja, deklaron nė vitin 2015, veturė tip Benz, 7 000 euro.

Vjaza, Betina Naco, deklaron nė vitin 2015 se ka mbyllur aktivitet privat, agjensi udhėtimesh.

Pėrshkrim shpenzimi

Shlyer ndėr vite -3 847 212 lekė pėr kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 2 491 388 lekė.

Viti 2017

Tė ardhura nga paga, 87 380 lekė nė muaj.

Tė ardhura nga pagesa kalimtare si Ministėr Drejtėsie, 844 673 lekė, pėr vitin 2016.

Tė ardhura nga paga si administrator i shoqėrisė Naco&Franko-Partners pėr periudhėn Janar- Gusht 2017, bruto 1 079 727 lekė, neto 875 217 lekė.

Tė ardhura nga paga si deputet shtator 2017, 156 770 lekė.

Tė ardhura nga shitje kuotave 51% tė kompanisė Naco&Franko-Partners, 51 000 lekė, shitur bashkėshortes Znj. Theodhora Naco. Pjesa e mbetur e kuotave prej 49% zotėrohet nga djali, Franko Naco.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga shitja e veturės tip Benz mė 20.07.2017, 7 000 euro.

Bashkėshortja, Znj. Theodhora Naco, tė ardhura nga paga pranė Naco&Franko-Partners pėr periudhėn Janar- Shtator 2017, bruto 663 405 lekė, neto 530 441 lekė.

Djali, Franko Naco, tė ardhura nga paga pranė Naco&Franko-Partners pėr periudhėn Shkurt- Shtator 2017, bruto 766 500 lekė, neto 612 769 lekė.

Vajza, Betina Naco, tė ardhura nga paga pranė Agjensisė sė Sigurimit tė Depozitave, 74 687 lekė nė muaj.

Vajza, Betina Naco, tė ardhura nga leje lindje pėr periudhėn 26.10.2016-17.09.2017, 290 000 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 773 196 lekė.

Gjendje depozitė bankare, 17 657 euro.

Gjendje depozitė bankare, 772 paund.

Gjendje depozitė bankare, 904 700 lekė.

Gjendje para cash, 0 lekė.

Kredi bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, marrė pėr blerje banese nė vitin 1999, me principal 5 000 000 lekė, interes 3% dhe afat shlyerje 25 vjet, detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 1 797 892 lekė.

Bashkėshortja, depozitė nė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 500 euro.

Djali, Franko Naēo, gjendje depozitė bankare, 400 000 lekė.

Vajza, Betina Naēo, sė bashku me bashkėshortin deklarojnė nė vitin 2017 se zotėrojnė dy pasuri tė llojit arė me sip. 811 m2 dhe 1255 m2 dhe njė pasuri tė llojit truall me sip. 1800 m2, blerė sipas kontratės sė datės 20.11.2015 dhe rregjistruar pranė ZVRPP Durrės, 16 842 900 lekė./CNA.alMultimedia: Ekskluzive
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 24/04/2018
Titulli i publikimit: “Braktisi” Monika Kryemadhin/ Bėmat dhe pasuria e deputetit tė LSI-sė
Pėrshkrim i publikimit: Lėvizja Socialiste pėr Integrim po dobėsohet nga dita nė ditė. Shkėrmoqja e saj ka nisur qė nė bazė me largimin e kėshilltarėve pėr tė vijuar mė tej nė qendėr me braktisjen e deputetėve. Kujtojmė se prej disa muajsh LSI po pėrballet me largimet e kėshilltarėve bashkiakė nė rrethe dhe nė kėto rrethana, duket se kryetarja e LSI –sė Monika Kryemadhi e ka situatėn jashtė kontrollit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :