Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

SHIFRAT/ Kompania e nipit tė Sadri Abazit merr 17 tenderė nga PS dhe PD. Vlera 13 milionė USD

3 vite mė parė
share()?>
ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar.
Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data  rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e tyre kėsaj kompanie, e cila ka pėrfituar 13 milionė USD.
Ajo qė bie nė sy ėshtė fakti se institucionet nuk janė vetėm me drejtues nga Partia Socialiste, por edhe nga PD-ja.

Konkretisht Bashkia e Tiranės dhe Librazhdit kanė numrin mė tė madh tė tenderėve qė ia kanė dhėnė kompanisė sė nipit tė Sadri Abazit, ndėrkohė qė nga PD-ja rezulton se Bashkia e Devollit i ka dhėnė 3 tenderė me vlerė rreth 500 mijė USD.Multimedia: Panorama
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 18-04-2018
Titulli i publikimit: SHIFRAT/ Kompania e nipit tė Sadri Abazit merr 17 tenderė nga PS dhe PD. Vlera 13 milionė USD
Pėrshkrim i publikimit: ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :