Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020

Apartamente dhe prona, zbardhet pasuria e deputetit Alket Hyseni

3 vite mė parė
share()?>
Deputeti i Partisė Socialiste, Alket Hyseni, ėshtė vėnė sė fundmi nė qendėr tė vėmendjes, pasi akuzohet se ka vjedhur 11 mijė metra katror tokė nė Dhėrmi. Lidhur me akuzat e njėpasnjėshme, ‘Open Data’ ka zbardhur pasurinė e njėrit prej ligjvėnėsve tė ri socialistė. Alket Hyseni iu shtua Kuvendit nė legjislaturėn e fundit nga radhėt e PS, ndėrsa rezulton me njė pasuri tė konsiderueshme.

Ai zotėron disa apartamente dhe mijėra metra katrorė sipėrfaqe toke. Hyseni ka mbajtur funksione tė rėndėsishme, ku nga viti 2003 deri mė 2005 ka qenė nė doganėn e Kakavijės, mė 2016 drejtor i pėrgjithshėm i Drejtorisė sė Parandalimit dhe Pastrimit tė Parave. Nė 2017 ndihmės nė Kryeministri dhe nga qershori 2017 deputet. Ai ėshtė pronar me 100% i dy apartamenteve banimi me sipėrfaqe 120 m2 secili, porositur mė dt. 10.09.2008, blerė me tė ardhura nga emigracioni, puna, biznesi e kursime familjare, vlera 93 600 euro (46 800 euro secili).

Po ashtu, ka njė tjetėr banesė me sipėrfaqe 120.3 m2, porositur mė dt. 31.05.2010, burimi me tė ardhura nga puna, biznesi dhe sipas akt-marrėveshjes sė shkėmbimit, vlera 4 691 700 lekė. Njė tjetėr apartament 120.3 m2, me vlerė 4 691 700 lekė si dhe tre garazhe me 30 m2 secili dhe i njė garazhi me sipėrfaqe 50 m2.

Gjithashtu, deputeti ka deklaruar se ka blerė nga puna nė emigracion dhe burimet e familjes disa metra katrorė troje dhe tokė arė. Pak ditė mė parė, ai reagoi pas akuzave tė bėra nga opozita se i ka vjedhur 11 mijė metra katrorė tokė nė Dhėrmi familjes Bua.Multimedia: Shqiptarja.com
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 26/03/2018
Titulli i publikimit: Apartamente dhe prona, zbardhet pasuria e deputetit Alket Hyseni
Pėrshkrim i publikimit: Deputeti i Partisė Socialiste, Alket Hyseni, ėshtė vėnė sė fundmi nė qendėr tė vėmendjes, pasi akuzohet se ka vjedhur 11 mijė metra katror tokė nė Dhėrmi. Lidhur me akuzat e njėpasnjėshme, ‘Open Data’ ka zbardhur pasurinė e njėrit prej ligjvėnėsve tė ri socialistė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :