Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019

Zbardhen pasuritė e deputeteve tė reja Duma, Pampuri, Spiropali dhe Mesi

1 vit mė parė
share()?>
Zbardhen pasuritė e deputeteve tė reja tė Kuvendit. Deputetet janė kryesisht tė pasura, vijnė nga njė e shkuar qė, sipas tė ardhurave qė kanė krijuar rezulton e suksesshme. Gratė deputete para si t’i hynin jetės parlamentare kanė “trashėguar” nga puna nė profesione tė lira apo nė biznes tė ardhura tė majme. Prona tė patundshme, shtėpi, dyqane, makina e llogari bankare qė variojnė nga modestet prej 1 mijė eurosh e deri tė 50-60 mijė euro, shkruan Gsh.al.

Open Data Albania ka publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara pėr 11 deputet qė janė ulur pėr herė nė parė nė sallėn e parlamentit kėtė sesion parlamentar. Referuar tė dhėnave tė deklaruara nga Inspektorati i Lartė i Deklarimit tė Pasurive dhe tė publikuar nga ODA mėsohet se zėvendėskryeministrja Senida Mesi ėshtė ndėr parlamentaret mė tė pasura. Mesi ka deklaruar se ėshtė pronare me 50 % tė sipėrfaqes sė njė apartamenti banimi me sip. 147.61 m2 pėr banim plus 150 m2 verandė nė Shkodėr.

Ajo ka deklaruar 10 llogari bankare, me vlera nga 1 mijė euro deri nė 57 mijė euro. Ndėrkohė Orjola Pampuri deputete e Partisė Demokratike, ka ardhur nė parlament me njė pasuri tė konsiderueshme. Ajo ka deklaruar se ka nė pronėsi njė shtėpi, dyqan depo dhe bashkėshorti i saj ėshtė aksioner nė njė kompani kromi. Pampuri ėshtė tre punėsuar pėrveēse ėshtė deputete.

“Tė ardhura si pedagoge pranė Universitetit Europian tė Tiranės 700 euro, tė ardhura si drejtore e klinikės sė kėshillimit psikologjik “UET Enterprise” 350 euro, tė ardhura si pedagoge e jashtme pranė Universitetit tė Tiranės, Fakulteti i Shkencave Sociale 120 000 lekė“-deklaron Pampuri.

Rudina Hajdari jeton nė shtėpi me qera, ndėrsa bashkėshorti i saj ka pėr tė shlyer njė kredi prej 350 mijė dollarėsh nė Shqipėri. Ndėrkohė bashkėshorti i Hajdarit ėshtė aksioner nė dy kompani nė Amerikė dhe ka atje njė pronė tjetėr me vlerė 750 000 dollarė. Grida Duma, deklaron se ka nė pronėsisė tė familjes dy apartamente dhe nė pronėsi tė saj dy automjete dhe tri llogari bankari bankare dhe gjendje cash 1 250 000 lekė. Elona Gjebrea ėshtė bashkėpronare nė 50 % tė vlerės nė tri shtėpi, ka pėr tė shlyer njė kredi, por ka edhe pesė llogari bankare.

Elisa Spiropali, nuk ka pasuri tė patundshme. Sė bashku me bashkėshortin ka marrė njė kredi prej 1 120 000 lekė. Nė vitin 2017 deklaron se nuk ka makinė nė pronėsi, por disponon njė llogari rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me 87 509.95 lekė dhe gjendje cash, 10 000 euro.Multimedia: lapsi.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 04-03-2018
Titulli i publikimit: Zbardhen pasuritė e deputeteve tė reja Duma, Pampuri, Spiropali dhe Mesi
Pėrshkrim i publikimit: Zbardhen pasuritė e deputeteve tė reja tė Kuvendit. Deputetet janė kryesisht tė pasura, vijnė nga njė e shkuar qė, sipas tė ardhurave qė kanė krijuar rezulton e suksesshme. Gratė deputete para si t’i hynin jetės parlamentare kanė “trashėguar” nga puna nė profesione tė lira apo nė biznes tė ardhura tė majme. Prona tė patundshme, shtėpi, dyqane, makina e llogari bankare qė variojnė nga modestet prej 1 mijė eurosh e deri tė 50-60 mijė euro.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :