Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 11 Maj 2019

Ja kush ėshtė deputeti, ish-doganier me miliona dollarė pasuri

1 vit mė parė
share()?>
Dje nė media u raportua pėr  deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, nė Partinė Socialiste, por dhe pėr lidhjet e tij klienteliste.

Sot,  po sjellim tė dhėna zyrtare, tė deputeti, ish-doganier, i cili nga njė student i shkėlqyer pėrfundoi tek trau i Kapshticės.

Njeriu qė tha se Arta Marku do ta tundė mirė, nė fakt duhet tė hetohet vetė, fillimisht.

Nė pritje tė tundjes sė Alket Hysenit,  po sjellim deklarimin e pasurisė tė njė avokati tė njė studio ligjore qė ka qenė doganier, drejtor i Pastrimit tė Parave dhe qė ka qenė njė nga njerėzit e afėrt tė Ramės nė kryeministri, i cili do merrej me abuzimet, me pronat, ndėrkohė qė ėshtė denoncuar dhe kallėzuar vetė pėr njė ēėshtje tė tillė.

CNA  solli dje detajet e korrupsionet dhe skandalet me miliona euro nė doganėn e Kakavijės, ndėrkohė do tė sjellė tė tjera dokumente dhe fakte tė periudhės, kur Hyseni ka qenė  pjesė e strukturave tė doganave.

“Juristi i shkėlqyer”, shembulli mė i mirė nga dogana se i mundi tė bėhesh pjesė e elitės politike, pėr tė dalė mė pas, duke dhėnė mend nė media.

Vetėm 44 vjeē si dhe i kanė mjaftuar pesė vite tė mira, nė doganė, me studio ligjore, qė pasuria  ti shkojė nė miliona dollarė.

Shtatė apartamente banimi, ku mė vogli ėshtė me sipėrfaqe 120 metra katrorė, ndėrsa mė i madhi ka njė sipėrfaqe prej  225.6 m2, kanė kushtuar mbi gjysmė milioni euro.

8 garazhe, tė cilat kanė kushtuar rreth 19 mijė euro si dhe prona tė patundshme qė kapin shifrėn e mbi 200 mijė eurove, rezultojnė nė listėn e pasurive prej rreth njė milion euro tė Hysenit.

Mė poshtė po sjellim deklarimin e tij tė pasurisė nė para,toka garazhde dhe apartamente.Multimedia: Syri.net
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 12/02/2018
Titulli i publikimit: a kush ėshtė deputeti, ish-doganier me miliona dollarė pasuri
Pėrshkrim i publikimit: Dje nė media u raportua pėr deputetin– ish-doganier Alket Hyseni, rreth pasurisė sė tij marramendėse, historisė sė tij nė dogana, nė Partinė Socialiste, por dhe pėr lidhjet e tij klienteliste.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :