Ndryshimi i fundit: E Martė, 19 Mars 2019

Shqiptarėt njė popull i varfėr, por udhėhiqen nga tė pasurit

1 vit mė parė
share()?>
Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisė tė kryebashkiakėve qė drejtojnė Bashkitė e Shqipėrisė, disa prej tyre kanė pasuri qė tejkalon shifrėn 1 milion euro.

Nė vend tė parė renditet kryetari socialist i bashkisė sė Pukės. Pėrpara se tė zgjidhej nė krye tė bashkisė sė Pukės, Gjon Gjonaj ka deklaruar njė pasuri prej gati 6 milionė euro. Gjonaj zotėron disa apartamente, magazina, por edhe biznese, pėrfshirė gjysmėn e hotel-turizmit nė Pukė. Tė gjitha kėto pasuri, sipas deklarimit tė Gjonajt, kanė ardhur nga aktiviteti i biznesit pėrpara se ai tė bėhej kryebashkiak.
Eduard Kapri, kryebashkiaku i Pogradecit, i zgjedhur nga radhėt e Partisė Demokratike, renditet nė vendin e dytė. Edhe pse nė deklarimin e tij nuk i ka konvertuar nė vlerė pronat qė zotėron, kryebashkiaku i Pogradecit ėshtė pronar i 45 apartamenteve nė Shėngjin, me sipėrfaqe mbi 3000 metra katrore dhe 37 bodrumeve tė tjera nė Lezhė.

Nė vendin e tretė renditet kryetarja socialiste e bashkisė sė Roskovecit, Majlinda Bufi. Zonja Bufi ka disa apartamente, trojeve dhe biznese, me vlerė totale 1.5 milionė euro. Burimi i kėtyre parave, sipas deklarimit, ėshtė nga emigracioni.

Tonin Marinaj, kryebashkiaku socialist i Malėsisė sė Madhe, renditet i katėrti nė listė. Sipas deklarimit, pasuria e tij, pėrpara se tė zgjidhej, ishte mbi 1.3 milionė euro.

Fiqiri Ismaili, kryebashkiaku demokrat i Vorės, qytetit tė vogėl pranė Tiranės, ka njė pasuri rreth 1 milionė euro. Ai zotėron 5 apartamente, dyqane dhe njė biznes imputesh bujqėsore.

Nė vendin e 6 dhe tė 7 renditen dy figura tė njohura tė partisė socialiste, Vangjush Dako dhe Qazim Sejdini. Kryetari i Bashkisė sė Durrėsit zotėron njė pallat 11 katėsh, disa troje dhe magazina, tė cilat kanė njė vlerė rreth 650 mijė euro. Ndėrsa kryetari i Bashkisė sė Elbasanit zotėron 640 mijė euro pasuri tė patundshme, pjesa dėrrmuese e tė cilave nė Fier.Multimedia: Time.al
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 16-11-2017
Titulli i publikimit: Shqiptarėt njė popull i varfėr, por udhėhiqen nga tė pasurit
Pėrshkrim i publikimit: Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisė tė kryebashkiakėve qė drejtojnė Bashkitė e Shqipėrisė, disa prej tyre kanė pasuri qė tejkalon shifrėn 1 milion euro.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :