Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Fondet e partive, buxheti lėvron 52 mln lekė pėr tė majtėt

5 vite mė parė
share()?>
Buxheti i shtetit ka paguar gjatė periudhės janar-prill 2015, gati 52 milionė lekė tė rinj, pėr financimin e partive politike.  Nga ky fond janė financuar 6 parti, mes te cilave, 5 tė majta. Pėrmes monitorimit tė transaksioneve tė thesarit nga Buxheti i Shtetit  tė bėrė nga Spending Data, rezulton se nė periudhėn 1 janar - prill 2015 me pėrshkrimin Transferta pėr Partitė Politike, tė jenė ekzekutuar 7 transaksione me vlerė 51 milionė e 760 mijė lekė. 

Transaksionet janė nė favor nė 6 partive e konkretisht kryeson Partia Socialiste e Shqipėrisė, e cila ka marrė 35 milionė e 990 mijė Lekė. E dyta pėr nga sasaie e fondeve tė pėrfituara, ėshtė Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut, qė ka marrė  4 milionė lekė. Edhe pse parti jo parlamentare, Partia Social Demokrate  e Gjinushit, ajo e Demokracisė Sociale  e Milos, kanė marrė nga 3 milionė e 56o mijė Lekė, e po kaq leke ka marre dhe Partia Demokristiane e Nard Ndokes.

Edhe pse parti parlamentare, Partia Kristian Demokrate e drejtuar nga deputeti i arrestuar, Mark Frroku, ka marrė 1/3 e lėkėve qė kanė pėrfituar Milo e Gjinushi, vetė 1 milionė lekė tė rinj. Transaksionet janė urdhėruar me shkresa tė Ministrisė sė Financave, dhe pėrkojnė me Fonde Vjetore pėr Partitė. Kėto vlera nuk kanė tė bėjnė me transferta pėr para qė jepen nė bazė tė Kodit Zgjedhor pėr Financim Fushata Elektorale.Multimedia: Albanian Screen
Kategoria e medias: Media elektronike
Datė publikimi: 11/05/2015
Titulli i publikimit: Fondet e partive, buxheti lėvron 52 mln lekė pėr tė majtėt
Pėrshkrim i publikimit: Buxheti i shtetit ka paguar gjatė periudhės janar-prill 2015, gati 52 milionė lekė tė rinj, pėr financimin e partive politike. Nga ky fond janė financuar 6 parti, mes te cilave, 5 tė majta. Pėrmes monitorimit tė transaksioneve tė thesarit nga Buxheti i Shtetit tė bėrė nga Spending Data, rezulton se nė periudhėn 1 janar - prill 2015 me pėrshkrimin Transferta pėr Partitė Politike, tė jenė ekzekutuar 7 transaksione me vlerė 51 milionė e 760 mijė lekė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :