Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Open Data Albania, pjesemarrese ne nje gare prestigjoze nderkombetare

9 vite mė parė
share()?>
"Open Data Albania" nje projekt per Inovacion dhe Transparence ne kaq pak muaj, ia doli te prezantohet edhe ne mediume shkencore nderkombetare. Nje punim me titull "Open.Data.Al – Increasing the Utilization of Government Data in Albania" me tre kerkues shkencore Julia Hoxha, Armand Brahaj dhe Denny Vrandecic eshte nominuar si nje pese prezantimet shkencore nderkombetare me te mira per cmimin "International Conference on Semantic Sistems (I – Semantics)". Cmimi per punimin me te mire do tė shpallet gjatė Konferencės Ndėrkombėtare pėr Sisteme Semantike (I - Semantic) qė do tė mbahet nė datat 7-9 shtator 2011 nė Graz tė Austrisė.
Multimedia: Gazeta Shqiptare
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 29-07-2011
Pėrshkrim i publikimit: "Open Data Albania" nje projekt per Inovacion dhe Transparence ne kaq pak muaj, ia doli te prezantohet edhe ne mediume shkencore nderkombetare.
Download: Array
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :