Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

I rradhės nė sitėn e Vetingut, zbardhet pasuria e gjyqtarit tė kushtetueses Fatmir Hoxha

2 vite mė parė
share()?>
Fatmir Hoxha ėshtė gjyqtari i rradhės qė do tė duhet tė pėrballet me Vetingun. Seanca ndaj tij do tė zhvillohet nė datėn 7 Maj, ora 11 nė Komisionin e pavarur tė kualifikimit.

Ndėrkohė me njė vėzhgim tė shpejtė nė "Open Data”, zbardhet dhe pasuria e gjyqtarit Hoxha. Ai ka deklaruar njė banesė nė Shkodėr, ndėrsa ka dhe njė kredi pėr blerje banese.

Nga viti 1993-1996 ka punuar si gjyqtar nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Pukė ku dhe ka ushtruar detyrėn e Kryetarit.

Nė vitet 1996-1998 ka ushtruar detyrėn e gjyqtarit nė Gjykatėn e Apelit Tiranė. Prej vitit 2003 deri nė vitin 2008 ka ushtruar detyrėn e Kryetar tė Gjykatės sė Apelit Shkodėr. Nė muajin qershor tė vitit 2011 ėshtė emėruar anėtar i Gjykatės Kushtetuese.

1)Bashkėpronar me 50 %, me bashkėshorten Rudina Hoxha i njė banesė nė Shkodėr, sip. 65 m2, shitur me vlerė 3 400 000 lekė.
2) Kredi nė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar tė pashlyer – 4 609 533 lekė, marrė nė datėn 27.05.2012, afat shlyerje 15 vjet, interes 4 %.
3) Kredi nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi financiar i pashlyer – 233 336 lekė, marrė mė darė 14.07.2014, me principal 250 000 lekė, afat shlyerje 60 muaj, normė interesi 6 %.
4) Detyrim nė vlerėn 37 850 euro ndaj (ish-Vigan Konstruksion dhe “Ish – Daniela sh.p.k”, pėr blerje banese.
5) Detyrim huaje 9 900 euro, ndaj shtetasit Ardian Guri.
6) Detyrim 404 145 lekė, pėr prekje overdrafti gjatė viteve 2013 – 2014.

Kujtojmė se Gjykata Kushtetuese ėshtė nė kolaps prej disa muajsh pėr shkak tė dorėheqjes dhe shkarkimit tė disa gjyqtarėve qė nuk kanė mundur tė kalojnė dot Vetingun.

Shumica e pasaktėsive pėr njerėzit e drejtėsisė ėshė hasur te mosdeklarimi i tė ardhurave dhe mos justifikimi i tyre.Multimedia: FaxWeb
Datė publikimi: 03-05-2018
Titulli i publikimit: I rradhės nė sitėn e Vetingut, zbardhet pasuria e gjyqtarit tė kushtetueses Fatmir Hoxha
Pėrshkrim i publikimit: Fatmir Hoxha ėshtė gjyqtari i rradhės qė do tė duhet tė pėrballet me Vetingun. Seanca ndaj tij do tė zhvillohet nė datėn 7 Maj, ora 11 nė Komisionin e pavarur tė kualifikimit.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :