Ndryshimi i fundit: E Diel, 22 Mars 2020

Skandali vazhdon!! Zbulohen tenderat qe merr nipi i Sadri Abazit…

2 vite mė parė
share()?>
ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar.

Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e tyre kėsaj kompanie, e cila ka pėrfituar 13 milionė USD.
Ajo qė bie nė sy ėshtė fakti se institucionet nuk janė vetėm me drejtues nga Partia Socialiste, por edhe nga PD-ja.Konkretisht Bashkia e Tiranės dhe Librazhdit kanė numrin mė tė madh tė tenderėve qė ia kanė dhėnė kompanisė sė nipit tė Sadri Abazit, ndėrkohė qė nga PD-ja rezulton se Bashkia e Devollit i ka dhėnė 3 tenderė me vlerė rreth 500 mijė USD.Multimedia: Standard
Kategoria e medias: Shtyp i shkruar
Datė publikimi: 18-04-2018
Titulli i publikimit: Skandali vazhdon!! Zbulohen tenderat qe merr nipi i Sadri Abazit…
Pėrshkrim i publikimit: ALKO-IMPEX, kompania nė pronėsi tė nipit tė deputetit tė Sadri Abazit, rezulton se ka dalė fituese nė 17 nga 19 tenderėt ku ka garuar. Nė njė statistikė tė botuar sot nga Open Data rezulton se shtatė institucione i kanė besuar shėrbimet e tyre kėsaj kompanie, e cila ka pėrfituar 13 milionė USD
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :