Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020

Berisha: Thesari i Shtetit shndėrrohet nė thesarin e Partisė

5 vite mė parė
share()?>
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot disa dokumentet qė sipas tij tregojnė shndėrrimin e Thesarit tė Shtetit nė thesarin e Partisė. Ai deklaron se Kuvendi i Shqipėrisė dhe Ministria e Mjedisit pėrdorin Thesarin e Shtetit pėr tė financuar LSI-nė.

“Thesari i Shtetit shndėrrohet nė thesarin e Partisė. Rast unik nė botė! Tė dashur miq, nė Shqipėri, si nė asnjė vend tjetėr nė botė, Thesari i Shtetit ėshtė shndėrruar nė thesarin e partisė.  Kėtu kemi listė pagesat sesi Kuvendi i Shqipėrisė dhe Ministria e Mjedisit pėrdorin Thesarin e Shtetit pėr tė financuar LSI. Nga Thesari i Shtetit, pas kėrkesės sė Ministrisė sė Mjedisit, kanė kaluar pagesat nė llogari tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim me pėrshkrimin “Min. Mjedisit kuotė partie gusht 2015” siē janė bėrė edhe tė shumė muajve tė tjerė pėrgjatė 2015. 

Duket se nė kėtė vend institucioni shtetėror ėshtė bėrė anėtar i LSI dhe si i tillė paguan kuotizacion, ndėrsa Thesari i Shtetit kthehet nė llogaritar tė LSI. Ky ėshtė shembull i keqpėrdorimit mė ekstrem i institucioneve publike qė kthehen nė leva partie nė kundėrshtim me dispozitat ligjore. I bėj thirrje prokurorisė sė shtetit tė hetojė me pėrparėsi kėtė skandal tė paprecedent, nė tė cilin duart e zeza tė partisė, kovat e saj mbushen direkt nė kundėrshtim flagrant me ēdo ligj nga Thesari i Shtetit duke shndėrruar atė nė thesar tė partisė!”, shkruan Berisha nė profilin e tij nė Facebook.


Multimedia: BalkanWeb
Kategoria e medias: Website
Datė publikimi: 13/09/2015
Titulli i publikimit: Berisha: Thesari i Shtetit shndėrrohet nė thesarin e Partisė
Pėrshkrim i publikimit: Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot disa dokumentet qė sipas tij tregojnė shndėrrimin e Thesarit tė Shtetit nė thesarin e Partisė. Ai deklaron se Kuvendi i Shqipėrisė dhe Ministria e Mjedisit pėrdorin Thesarin e Shtetit pėr tė financuar LSI-nė.
Download: Array
Kliko kėtu pėr tė lexuar artikullin tek media qė e ka publikuar
Dataset-et nė format excel :
    Dataset-et nė format XML, N3 :