Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

Partia Aleanca Kuq e Zi - Fonde dhe Shpenzime Zgjedhore nė Fushatė 2013

6 vite mė parė
share()?>
Aleanca Kuq e Zi ėshtė njė parti e cila ka garuar si subjekt elektoral nė zgjedhjet e fundit pėr kuvend. Kjo parti ka siguruar pėr mbulim tė aktivitetit elektoral njė fond prej 1 743 448 lekė. Sipas raporteve kontabėl tė deklaruara partia ka shpenzuar 1 722 805 lekė duke shėnuar njė tepricė fondesh elektorale prej 20.6 mijė lekė apo 1.2 % tė totalit.
Burimi:http://www2.cec.org.al/sq-al/Raportet-vjetore-financiare-t%C3%AB-partive-politike
Komente dhe Analiza ODA

Partia Aleanca Kuq e Zi ka pėrfituar tė gjitha fondet nga kuotat e anėtarėve tė saj, pra nga fondet e vetė subjektit duke mos deklaruar donacione zgjedhore.Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Olta Begu