Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019

Partia Fryma e Re Demokratike - Fonde dhe Shpenzime Elektorale Fushatė Zgjedhore 2013

5 vite mė parė
share()?>
Partia Fryma e Re Demokratike ėshtė njė nga subjektet elektorale tė regjistruara pėr pjesėmarrje nė Zgjedhje pėr Kuvend tė mbajtura nė 23 qershor 2013. Megjithėse jo parti parlamentare Fryma e Re Demokratike ka arritur tė sigurojė nė mbėshtetje tė aktiviteteve zgjedhore, njė fond prej rreth katėr milion lekė. Sipas deklarimeve kontabėl partia ka shpenzuar tė njėjtėn shumė sa fondet e mbledhura.
Burimi:http://www2.cec.org.al/sq-al/Raportet-vjetore-financiare-t%C3%AB-partive-politike
Komente dhe Analiza ODA

Partia Fryma e Re Demokratike ka pėrfituar nga donatorėt private pėr fushatėn  4.2 milion lekė. Kjo pėrbėn 99.88 % tė totalit tė fondeve. Partia ka aktivizuar fonde tė vetat pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė nė njė masė tepėr tė vogėl prej 0.12 %, nė vlerėn 5 000 lekė.


Burimi:http://www2.cec.org.al/sq-al/Raportet-vjetore-financiare-t%C3%AB-partive-politike
Komente dhe Analiza ODA

Tė gjithė donatorėt e kėtij subjekti zgjedhor, janė dhurues pėr shuma mė  tė vogla se 100 000 lekė, pra donator pėr tė cilėt partia ka detyrim reklamimi publikDataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Olta Begu