Ndryshimi i fundit: E Mėrkurė, 11 Dhjetor 2019

PR– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2009

7 vite mė parė
share()?>
Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Kuvend 2009. Nė pėrfundim tė procesit PR ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike si edhe nga Fondet e vetė subjektit.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2009, PR ka shpenzuar 13 147 971 lekė. Nė total fondet e mbledhura janė 11 195 140 Lekė dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2009 karakterizohet nga tejkalim i shpenzimeve nė masėn 1 952 831 lekė, ose 14.85 % tė shpenzimeve.

PR - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata  2009


Burimi: Raport i Ekspertit Kontabėl tė autorizuar pėr auditivin e Fondeve tė pėrfituara dhe tė shpenzuara nga Partia Republikane. 28 maj-28 qershor 2009.
Komente dhe Analiza: ODA


Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia Republikane pėr Fushatė rezulton tepėr e thjeshtė. Kėshtu PR nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 11 195 140 lekė. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė  10 695 140 Lekė. Ndėrkohė PR ka siguruar 500 000 Lekė nėpėrmjet donacioneve private. Partia  nuk ka pėrdorur fonde tė vetat pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatėn 2009.

PR - Fonde Elektorale, Fushata  28 maj-28 qershor 2009 


Burimi: Raport i Ekspertit Kontabėl tė autorizuar pėr auditivin e Fondeve tė pėrfituara dhe tė shpenzuara nga Partia Republikane. 28 maj-28 qershor 2009.
Komente dhe Analiza: ODA


Ėshtė shumė interesante se Partia Republikane e Shqipėrisė, i ka pėrfituar tė gjitha Donacionet e saj nė fushatė 2009, nga dhurues pėr vlera  100 000 Lekė

Struktura e Donacioneve PR, Fushatė Zgjedhore 2009


Burimi: Raport i Ekspertit Kontabėl tė autorizuar pėr auditivin e Fondeve tė pėrfituara dhe tė shpenzuara nga Partia Republikane. 28 maj-28 qershor 2009.
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e donatorėve tė PR pėrmban 5 subjekte te cilėt janė tė gjithė individė

Lista e Donatorėve PR - Fushatė 2009


Burimi: Raport i Ekspertit Kontabėl tė autorizuar pėr auditivin e Fondeve tė pėrfituara dhe tė shpenzuara nga Partia Republikane. 28 maj-28 qershor 2009.
Komente dhe Analiza: ODA
Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Olta Begu ( Analize Financiare) Aranita Brahaj ( Analizė Ligjore)