Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 02 Dhjetor 2019

PDSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Partia Demokratike e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PDSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike si edhe nga Fondet e vetė subjektit.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, PDSH ka shpenzuar 182 504 749 lekė. Nė total fondet e mbledhura janė 183 284 052 dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga teprice fondesh nė masėn 779 303 lekė ose 0.43 % e totalit tė Fondeve.

PDSH - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata  2011Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur dhe Pasqyrat e  Fondeve  tė Pėrfituara dhe  Shpenzimeve tė kryera    gjatė Fushatės  Zgjedhore pėr Pushtetin Lokal , Periudhėn 8 prill 2011- 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA

Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia Demokratike pėr Fushatė rezulton tepėr e zgjeruar. Kėshtu PDSH nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 183 284 052 lekė. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė 30 991 997 Lekė. Ndėrkohė PDSH ka siguruar 51 761 465 nėpėrmjet donacioneve private.  Partia ka aktivizuar fonde tė vetat tė mėhershme pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė nė njė masė tė konsiderueshme, nė vlerėn 100 530 590 lekė

PDSH - Fonde Elektorale, Fushata  8 prill 2011 - 8 maj 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur dhe Pasqyrat e  Fondeve  tė Pėrfituara dhe  Shpenzimeve tė kryera    gjatė Fushatės  Zgjedhore pėr Pushtetin Lokal , Periudhėn 8 prill 2011- 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODABurimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur dhe Pasqyrat e  Fondeve  tė Pėrfituara dhe  Shpenzimeve tė kryera    gjatė Fushatės  Zgjedhore pėr Pushtetin Lokal , Periudhėn 8 prill 2011- 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Ėshtė shumė interesante se Partia Demokratike e Shqipėrisė, i ka pėrfituar Donacionet e nė fushatė 2011, nga dhurues pėr vlera mė tė vogla se 100 000 Lekė  nė njė shumė prej 50951590 lekė e gjithashtu ėshtė e vetmja parti e cila ka pėrfituar nga Fonde nga donacione nė shėrbime dhe tė mira (dhurime nė natyrė) me vlerė monetare 809 875 lekė.


Struktura e Donacioneve PDSH, Fushatė Zgjedhore 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur dhe Pasqyrat e  Fondeve  tė Pėrfituara dhe  Shpenzimeve tė kryera    gjatė Fushatės  Zgjedhore pėr Pushtetin Lokal , Periudhėn 8 prill 2011- 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Meqenėse Partia Demokratike nuk ka pėrfituar Donacione nga dhurues pėr vlera mė tė mėdha se 100 000 Lek , ajo nuk ka detyrimin ligjor, nė bazė tė Kodit Zgjedhor, pėr tė publikuar listėn e donatorėveDataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu