Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

PSSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PSSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike si edhe nga Fondet e vetė subjektit.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, PSSH ka shpenzuar 136 498 265 lekė. Nė total fondet e mbledhura janė 108 916 106 dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga tejkalim i shpenzimeve nė masėn 27 582 159 lekė ose 20.2 % e totalit tė shpenzimeve. Me fjalė tė thjeshta mund tė themi se PS e ka mbyllur fushatėn zgjedhore 2011 me borxhe dhe shpenzime tė papaguara.

PSSH - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata  2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia Socialiste pėr Fushatė rezulton tepėr e zgjeruar. Kėshtu PSSH nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 108 916 106  lekė. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė 30 547 726 Lekė. Ndėrkohė PSSH ka siguruar 3 900 000 nėpėrmjet donacioneve private. Partia ka aktivizuar fonde tė vetat tė mėhershme pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė nė njė masė tė konsiderueshme, nė vlerėn 74 468 380 lekė.


PSSH - Fonde Elektorale, Fushata  8 prill 2011 - 8 maj 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODAĖshtė shumė interesante se Partia Socialiste e Shqipėrisė, i ka pėrfituar tė gjitha Donacionet e saj nė fushatė 2011, nga dhurues pėr vlera mė tė mėdha se 100 000 Lekė.

Struktura e Donacioneve PSSH, Fushatė Zgjedhore 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e donatorėve tė PSSH pėrmban 12 subjekte te cilėt janė tė gjithė individ e kryesisht deputet tė kėsaj force politke.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e Donatorėve PSSH - Fushatė 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Socialiste  nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA
Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu