Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

PRSH– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Partia Republikane e Shqipėrisė ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PRSH ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike si edhe nga Fondet e vetė subjektit.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, PRSH ka shpenzuar 3 908 919 lekė. Nė total fondet e mbledhura janė 4 282 230 dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga teprice te fondeve nė masėn 373 311 lekė .

PRSH - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata  2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA

Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia Republikane pėr Fushatė rezulton tepėr e theshtė. Kėshtu PRSH nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 4 282 230 leke. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė  232 143 Lekė. Ndėrkohė PRSH ka siguruar 500 000 nėpėrmjet donacioneve private. Partia ka aktivizuar fonde tė vetat pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė nė njė masė tė konsiderueshme, nė vlerėn 3 550 087 lekė.

PRSH - Fonde Elektorale, Fushata  8 prill 2011 - 8 maj 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODABurimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Ėshtė shumė interesante se Partia Republikane e Shqipėrisė, i ka pėrfituar tė gjitha Donacionet e saj nė fushatė 2011, nga dhurues pėr vlera  100 000 Lekė

Struktura e Donacioneve PRSH, Fushatė Zgjedhore 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e donatorėve tė PRSH pėrmban 5 subjekte te cilėt janė tė gjithė individė.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e Donatorėve PRSH - Fushatė 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur pėr Fondet  e Pėrfituara dhe tė Shpenzuara nga Partia Republikane nė Fushatėn e Zgjedhjeve tė Organeve tė Qeverisjes Vendore ( 8 maj 2011).
Komente dhe Analiza: ODA

Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu