Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020

LSI - Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Lėvizja Socialiste pėr Integrim LSI ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit LSI ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, LSI ka shpenzuar 18 523 014 Lek. Nė total fondet e mbledhura janė 17 881 988 Lek dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga tejkalim i shpenzimeve nė masėn 641 026 Lek ose 3,46 % e totalit tė shpenzimeve.

LSI - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA

Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia pėr Fushatė rezulton tepėr dinamike. Kėshtu LSI nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 17 881 988 Lek. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė 2 763 848 Lek. Ndėrkohė LSI ka siguruar 4 109 400 Lek nėpėrmjet donacioneve private. Vlera e donacioneve nga persona fizik dhe juridik ėshtė nė masėn 4 109 400 Lek.

Partia nuk ka aktivizuar fonde tė vetat tė mėhershme pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė. Interesante nė pasqyrėn kontabėl tė fushatės zgjedhore pėr LSI ėshtė edhe fakti se kjo parti ka pėrfituar edhe nė bazė tė klauzolės ligjore parashikuar nė nenin 84 pika 6 tė Kodit, si kohė e pėrfituar falas nė reklamė politike - shpenzim i zbritshėm pėr efekt tatimor. Kėtė lloj fondi auditi i LSI e ka pasqyruar si zė kontabėl tė veēantė.

LSI - Fonde Elektorale, Fushata  8 prill 2011 - 8 maj 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA

Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka 3 856 000 Lek ose 84% te donacioneve te saj nga dhurues pėr vlera mė tė mėdha se 100 000 lek, pėr te cilat ka deklaruar edhe listėn mė tė dhėnat e donatoreve, sipas nenit 90 te Kodit Zgjedhor. Pjesa tjetėr e donacioneve 6%, pėrbehen nga dhurime tė donatorėve pėr vlera nėn 100 000 lek.

Struktura e Donacioneve LSI, Fushatė Zgjedhore 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA

Lista e donatorėve tė LSI pėrmban 10 subjekte ndėr ta nėntė individ, dhe njė fondacion.

Lista e Donatorėve LSI - Fushatė 2011Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur LSI. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODADataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu