Ndryshimi i fundit: E Hėnė, 06 Prill 2020

PBDNJ– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut PBDNJ, ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisjes Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit zgjedhor PBDNJ ka paraqitur pėr auditim pasqyra financiare mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fondet e vetė subjektit.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, PBDNJ ka shpenzuar 4 993 680 Lek. Nė total fondet e mbledhura janė 4 993 860 Lek dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga tepricė e fondeve nė masėn 180 lek.

PBDNJ - Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2011.Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PBDNJ dhe Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės pėr Zgjedhjet pėr Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Struktura e fondeve tė pėrftuara nga partia pėr fushatė rezulton tepėr interesante. Kėshtu PBDNJ nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 4 993 860 Lek. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė 232 140  Lek. Partia  ka aktivizuar fonde tė vetat tė mėhershme pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė ne njė mase tepėr te konsiderueshme 95.35% tė totalit tė fondeve tė saj tė fushatės. Ndėrkohė PBDNJ ėshtė e vetmja Parti Parlamentare e cila nuk ka siguruar asnjė sasi fondesh nga Donacionet private. 

PBDNJ - Fonde Elektorale, Fushata  2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PBDNJ dhe Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės pėr Zgjedhjet pėr Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODABurimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PBDNJ dhe Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe Shpenzimeve tė Kryera Gjatė Fushatės pėr Zgjedhjet pėr Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Dataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu