Ndryshimi i fundit: E Diel, 29 Mars 2020

PDIU– Fonde dhe Shpenzime Elektorale 2011

7 vite mė parė
share()?>
Partia Drejtėsi Integrim dhe Unitet ėshtė njė nga partitė parlamentare garuese nė Zgjedhjet pėr Organe tė Qeverisė Vendore 2011. Nė pėrfundim tė procesit PDIU ka paraqitur pėr auditim pasqyra tė plota mbi fonde tė pėrfituara dhe shpenzuara. Fonde elektorale tė kėsaj partie pėrbėhen nga fonde publike dhe fonde jopublike si donacione private.

Sa i pėrket fushatės sė zgjedhjeve tė vitit 2011, PDIU ka shpenzuar 12 972 915 Lek. Nė total fondet e mbledhura janė 13 491 652 Lek dhe pasqyra financiare pėr fushatėn zgjedhore 2011 karakterizohet nga tepricė fondesh nė masėn 518 737 Lek ose 3,9% e totalit tė shpenzimeve.


Fonde dhe Shpenzime Elektorale, Fushata 2011.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PDIU. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe tė shpenzuara gjatė Fushatės Zgjedhore pėr Zgjedhjet nė Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA

Struktura e fondeve tė pėrftuara nga Partia pėr Fushatė rezulton tepėr e thjeshtėzuar. Kėshtu PDIU nė total ka siguruar pėr fushatėn zgjedhore 12 972 915 Lek. Nga kjo vlerė tė ardhura tė subjektit nga Fonde Publike, sipas nenit 87 Kodi Zgjedhor janė 7 911 752 Lek. Ndėrkohė PDIU ka siguruar 5 579 900  lekė nėpėrmjet donacioneve private. Partia nuk ka aktivizuar fonde tė vetat tė mėhershme pėr mbulim tė shpenzimeve nė fushatė.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PDIU. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe tė shpenzuara gjatė Fushatės Zgjedhore pėr Zgjedhjet nė Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODABurimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PDIU. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe tė shpenzuara gjatė Fushatės Zgjedhore pėr Zgjedhjet nė Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Partia Drejtėsi Integrim dhe Unitet, ka 5 492 600 Lek ose 98.4% te donacioneve te saj nga dhurues pėr vlera mė tė mėdha se 100 000 Lek, pėr te cilat ka deklaruar edhe listėn mė tė dhėnat e donatoreve sipas nenit 90 te Kodit Zgjedhor. Pjesa tjetėr e donacioneve, pėrbehen nga dhurime tė donatorėve pėr vlera nėn 100 000 Lek.

Struktura e Donacioneve PDIU, Fushatė Zgjedhore 2011


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PDIU. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe tė shpenzuara gjatė Fushatės Zgjedhore pėr Zgjedhjet nė Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODA


Lista e donatorėve tė PDIU pėrmban 6 subjekte ndėr ta tre individ,  njė shoqėri mė pėrgjegjėsi tė kufizuar dhe dy shoqėri anonime.


Burimi: Raporti i Audituesit tė Pavarur PDIU. Pasqyra e Fondeve tė Pėrfituara dhe tė shpenzuara gjatė Fushatės Zgjedhore pėr Zgjedhjet nė Organet e Qeverisjes Vendore 8 prill 2011 – 8 maj 2011.
Komente dhe Analiza: ODADataset-et nė format excel : Dataset-et nė format XML, N3 :
    Kontribues: Aranita Brahaj; Olta Begu